top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Alfa Romeo Milano açıklandıAlfa Romeo Milano

Alfa Romeo Milano modeli 14 Aralık 2023 Perşembe günü düzenlenen bir organizasyonla açıklandı. Bu sportif şehir otomobili, B segmentinde yer alan bir crossover-SUV olacak. Alfa Romeo'nun kurulduğu şehir olan ve dünya çapında “Made in Italy” kavramının elçisi olarak kabul edilen Milano şehri, tasarımın uluslararası başkenti, yenilik ve sürdürülebilirliğin sembolü olarak biliniyor ve otomotiv sektörünün elektriğe geçiş sürecinde de lider konumda yer alıyor. Markanın tarihindeki ilk Spor Şehir Aracı (Sport Urban Vehicle) olan ve yüzde 100 elektrikli versiyonu da dünya pazarlarına sunulacak Alfa Romeo Milano modelinin lansmanı 2024’ün Nisan ayında, İtalya’nın Milano şehrinde gerçekleştirilecek.

 

“Seri tamamlanacak”

 

Alfa Romeo CEO’su Jean-Philippe Imparato “Alfa Romeo Milano modelinin gelişiyle, 2024 yılında tüm Alfa Romeo hayranlarının beklentilerini ve arzularını karşılayan bir seri tamamlanacak. Alfa Romeo Milano ile, Giulietta ve Mito sahibi Alfisti’yi markaya tekrar davet etmek ve Alfa Romeo’ya olan sevgilerini tazelemek istiyoruz. Alfa Romeo Milano, aynı zamanda bu segmentte benzersiz bir sportif deneyim ile İtalyan tasarımının ayırt edici güzelliğini arayan herkese “hoş geldiniz” diyor.  Milano, Alfa Romeo’nun elektrikli otomobillere geçiş sürecinde kilometre taşı olacak; tıpkı Tonale gibi markanın küresel varlığını güçlendirmek gibi önemli bir misyonu da üstleniyor” dedi.

 

Milano ismi, markanın tarihini yansıtıyor

 

Bir otomobil üreticisinin kimliğini tanımlayan en önemli unsurlardan biri logosudur. Alfa Romeo amblemi, 1910 yılından bu yana Milano'yu tanımlayan Visconti ailesinin armasını içeriyor. 1910-1972 yılları arasında, MILANO ismi logonun alt kısmında yer almaktaydı. 1918 yılına kadar bu isme "A.L.F.A." (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili) kısaltması eşlik etmişti, 1919'dan itibaren de "ALFA ROMEO" ismi eşlik etti. Made in Italy'nin simgelerinden biri olarak kabul edilen Milano şehri, sanat, moda, tasarım ve müzik alanlarında yerel ve küresel olarak her zaman önemli bir kültürel rol oynadı ve şimdi bununla birlikte modernliğin, yenilikçiliğin ve sürdürülebilirliğin uluslararası bir manifestosu kimliğiyle hareket ediyor. Alfa Romeo, tarihinde yeni, heyecan verici bir sayfa açmak ve 21. yüzyılda sportifliği yeniden yorumlamak için evi olan Milano'yu seçti. Dolayısıyla bu karar, İtalyan kökleriyle bir kez daha bağlantı kurmak için geçmiş modellerin ve daha yakın zamanda kullanılan dağ geçitlerinin ikonik adlarının ötesine geçiyor. Alfa Romeo, onu her zaman eşsiz bir marka yapan değerleri cesaretle tüm dünyaya sunmaya hazırlanıyor.


Коментарі


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya

Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur

Anamur Medya
Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur