top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Maserati Grecale 2022 tanıtıldı


Maserati’nin yeni SUV modeli Grecale’nin dünya prömiyeri çevrimiçi bir toplantıyla gerçekleştirildi. Maserati Innovation Lab (Maserati İnovasyon Laboratuvarı) tarafından geliştirilen ve Cassino Fabrikası’nda üretilen Grecale, geniş bir motor yelpazesiyle dünya yollarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Maserati Grecale 2022 modeli; V6 benzinli motor, hibrit ve Maserati tarihinin ilk yüzde 100 elektriklisi “Grecale Folgore” olmak üzere üç farklı güç-aktarma sistemiyle tüm ihtiyaçları karşılayacağının sinyalini veriyor. Maserati Grecale’deki yeni, “Yüzde 100 Maserati Araç Dinamik Kontrol Modülünün” (VDCM) sağladığı iddialı yol tutuşla her yolculuğun konfor ve unutulmaz bir sürüş deneyimini birleştiren benzersiz bir maceraya dönüştüğü ifade ediliyor. Maserati Grecale 2022 modeli, geniş ve konforlu iç mekânıyla öne çıkıyor. Sınıfının en iyisi olduğu iddia edilen iç hacim, sürüş deneyimi, yol tutuşu, hızlanma (Trofeo 0’dan 100 km/s’ye 3.8 saniyede ulaşıyor), maksimum hız (Trofeo: 285 km/s), ses kalitesi ve ahşap, karbon-fiber ve deri gibi yüksek kaliteli malzeme kullanımıyla iddiasını ortaya koyuyor. Grecale, sınıfında iddialı dış boyutlara sahip olmasıyla da ayrışıyor. Aracın “Modena” versiyonu 4846 mm uzunluğa, 2163 mm genişliğe (yan aynalarla birlikte), 1670 mm yüksekliğe ve 2901 mm dingil mesafesine sahip. Otomobilin arka iz genişliğiyse 1948 mm.


Köklerine sadık ama yenilikçi tasarım


Maserati Grecale 2022 modelinin tasarımı, Maserati’nin MC20 ile başlattığı ve yeni modelleri benzerlerinden ayrıştıran tasarım yaklaşımını yansıtıyor. Otomobilin önünde konumlanan alçak ve çarpıcı ızgara ile karbon fiber kullanımlarıyla vurgulanan kıvrımlı gövde profili dikkat çekiyor. Aracın arka kısmında Giugiaro 3200 GT'den ilham alan bumerang stili lambalar göze çarpıyor. Tasarımdaki coupé etkisi sportif görünümü destekleyerek Grecale’yi daha da çarpıcı bir hale kavuşturuyor.


Üç versiyon: GT, Modena ve Trofeo


Maserati Grecale 2022 modeli; “GT”, “Modena” ve “Trofeo” olmak üzere lansman anında üç farklı versiyonla satışa sunuluyor. Grecale GT, 4 silindirli 300 HP’lik mild hibrit sistemiyle şehir içi kullanımı çağdaş minimalizm temasıyla birleştiriyor. Bu versiyon tüm kullanıcılara ve onların dinamizmine, ilgi alanlarına ve aynı zamanda sürekli kendini kişiselleştiren bir tasarım arayışına hitap ediyor. Grecale Modena, dört silindirli 330 HP’lik yarı hibrit sistemiyle, doğa tutkunlarına hitap ediyor. Grecale Trofeo, 530 HP gücünde V6 motorun sağlamış olduğu üstün performansla, daha çok güç ve adrenalin meraklılarına hitap ediyor. Grecale Trofeo 0-100 km/s hızlanmasını 3.8 saniyede tamamlıyor ve 285 km/s’lik maksimum hıza ulaşabiliyor. Sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarmak üzere; Comfort, GT, Sport, Corsa (sadece Trofeo’da sunuluyor) ve Off-Road olmak üzere beş farklı sürüş modu ise Grecale’nin karakterini kullanım gereksinimlerine uygun bir hale getirmesini sağlıyor.

Maserati Grecale ürün gamını 2023 yılında 400V teknolojisiyle yüzde 100 elektrikli “Grecale Folgore” tamamlayacak.En güncel teknolojiler ve “Maserati Connect”

Maserati Grecale 2022 modelinin iç mekânı teknolojik anlamda da göz dolduruyor. Dijital ekranlar ve dokunmatik yüzeylerle benzersiz bir deneyim sunan kabinde geleneksel gösterge paneli dışında 12,3 inç’lik; bugüne kadar bir Maserati’de kullanılan en büyük orta ekran yer alıyor. Kabinde ayrıca yeni dijital saat, 8.8 inç’lik ekran görsel ve işlevsel açıdan yenilikçi bir kullanım deneyimi yaşatıyor. Sürücüsüne en iyi teknolojiyi sunan Grecale’de, arka koltukta seyahat eden yolcular için de üçüncü bir ekran bulunuyor. Grecale, kabin içerisinde benzersiz bir konfor sunarken aynı zamanda benzeri olmayan bir ses deneyimi de yaşatıyor. Motorun Maserati’ye özgü sesine ek olarak kabin içerisinde 3 boyutlu gerçek deneyim sunan Sonus Faber Premium ses sistemi yolculukları çok daha keyifli hale getiriyor. Grecale, yeni bilgi-eğlence sistemi Maserati Intelligent Assistant (MIA) Multimedya ve isteğe bağlı olarak sunulan Head-up Display de dahil olmak yenilikçi donanımları kullanıcısına sağlıyor. Otomobil, sürücüsünün kullanım tercihlerine göre tamamen kişiselleştirilebilen ve yüksek performanslı bir “Kullanıcı Deneyimi” sunan güçlü işletim sistemine sahip MIA (Maserati Akıllı Asistan) bilgi-eğlence sistemi sunuyor. Araç içindeki deneyim, son teknoloji bilgi-eğlence sisteminden ve Maserati Connect ile yönetiliyor. Bu sayede Grecale, bağlantılı araç teknolojisiyle de müşteri deneyimini en üst seviyeye taşıyor. “Maserati Connect Programı” sayesinde gelişmiş bağlanabilirlik çözümleri sunan Grecale; kullanıcısına otomobilinin durumu takip edebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca servis zamanı geldiğinde gerekli bildirimleri vererek hayatını kolaylaştırıyor. Maserati Connect aynı zamanda acil durumlarda ve çalınma durumunda yardım sağlayarak güvenliği iyileştiriyor. Kullanıcı, akıllı telefon, akıllı saat veya sanal kişisel asistanlar (Amazon Alexa ve Google Assist) aracılığıyla Connect Uygulaması üzerinden Maserati’siyle her an iletişim kurabiliyor.Comentarios


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya

Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur

Anamur Medya
Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur