top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2

Petronas’ta üst düzey atama

  • Yazarın fotoğrafı: Emre Anamur
    Emre Anamur
  • 14 May 2020
  • 2 dakikada okunur


Dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden Petronas’ın madeni yağ üretim, satış ve pazarlama iş kolu Petronas Lubricants International'da (PLI) yeni bir üst düzey atama gerçekleşti. Bu kapsamda Petronas grubu içerisinde önemli görevlerde bulunan Domenico Ciaglia; şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı içine alan EMEA Bölgesi’nin Bölge Yöneticisi olarak atandı. Son dört yıl boyunca Petronas grubu şirketlerinden oto bakım koruma sektöründe faaliyet gösteren Arexons’da CEO olarak görev yapan Ciaglia, Petronas markalı ürünlerin uluslararası alanda güçlenmesinde de rol oynadı. Konuyu değerlendiren Ciaglia, “Sahip olduğumuz bilgi, birikim ve deneyimle; madeni yağ, fonksiyonel sıvılar ve yeni çözümlerimiz ile müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Ortaya çıkacak yeni pazar koşullarına hızla uyum sağlamak ve yanıt vermek için değişiklikleri izlemeli ve stratejimizi buna göre kurgulamalıyız. Etkili bir şekilde yönetildiklerinde, yeni pazar koşullarının potansiyel büyüme için yeni fırsatlar sunacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. 27 yıllık kariyeri boyunca pazarlama ve iş geliştirme alanlarında çeşitli görevlerde bulunan Ciaglia, Fiat/Magneti Marelli Grubu'nda ve özel şirketlerde görev yaptı. Son on yılda Kuzey Amerika Genel Müdürü ve Pazarlama Stratejisi ve İş Geliştirme’den sorumlu Genel Müdür olarak görev yapan Ciagla, Petronas PLI’nin madeni yağlar ve fonksiyonel sıvılar alanında küresel bir lider olmasına katkı sağladı. Ciaglia, son 4 yıl ise Petronas grubu şirketlerinden olan ve oto bakım - koruma sektörlerinde faaliyet gösteren Arexons şirketinde CEO olarak görev yaptı. Petronas markalı ürünlerin İtalya pazarı dışında uluslararası alanda güçlenmesinde de rol oynayan Domenico Ciaglia, 2007-2012 seneleri arasında Genel Müdür olarak Petronas Madeni Yağlar Türkiye’de başarıyla görev almıştır.

“Yeni koşullara hızla uyum sağlanmalı”

Grup içerisindeki başarılı bir kariyerin ardından, Petronas PLI için stratejik öneme sahip Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlarının yöneticiliğini üstlenmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Ciaglia, “Bu yeni görevlendirmeyle, Petronas’ın dünyadaki varlığını daha da güçlendirmek adına üzerimdeki baskı ve sorumluluk artıyor. Sahip olduğumuz bilgi birikim ve deneyimle; yağ, fonksiyonel sıvılar ve yeni çözümlerimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Ortaya çıkacak yeni pazar koşullarına hızla uyum sağlamak ve yanıt vermek için değişiklikleri izlemeli ve stratejimizi buna göre kurgulamalıyız. Etkili yönetildiğinde, yeni pazar koşullarının potansiyel büyüme için yeni fırsatlar sunacağına inanıyorum” açıklamalarını yaptı.

Yorumlar


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya

Hyundai Bluelink Uzaktan Bağlantı Sistemi Shorts Emre Anamur / Makyajlı IONIQ 6 2026

Anamur Medya
Hyundai Bluelink Uzaktan Bağlantı Sistemi Shorts Emre Anamur / Makyajlı IONIQ 6 2026
Hyundai Bluelink Uzaktan Bağlantı Sistemi Shorts Emre Anamur / Makyajlı IONIQ 6 2026

Hyundai Bluelink Uzaktan Bağlantı Sistemi Shorts Emre Anamur / Makyajlı IONIQ 6 2026

02:28
Yeni Hyundai IONIQ 6 84 kws 218 HP Progressive 2026 Test / Emre Anamur / 4K Video

Yeni Hyundai IONIQ 6 84 kws 218 HP Progressive 2026 Test / Emre Anamur / 4K Video

27:28
Yeni Dacia Logan LPG 2026 1.2 Eco-G 120 HP EDC Journey Test / Emre Anamur / 4K Video

Yeni Dacia Logan LPG 2026 1.2 Eco-G 120 HP EDC Journey Test / Emre Anamur / 4K Video

29:25
Yeni Volkswagen T-Roc 1.5 eTSI 150 HP ACT DSG 2026 Test / Emre Anamur / 4K Video

Yeni Volkswagen T-Roc 1.5 eTSI 150 HP ACT DSG 2026 Test / Emre Anamur / 4K Video

29:05
Dacia Striker 2026 Shorts Emre Anamur #Shorts

Dacia Striker 2026 Shorts Emre Anamur #Shorts

02:54
Fiat Egea Veda Videosu Shorts Emre Anamur #Shorts #FiatEgea

Fiat Egea Veda Videosu Shorts Emre Anamur #Shorts #FiatEgea

02:23
Skoda Peaq 2026 Shorts Video Emre Anamur #Shorts #SkodaPeaq #SkodaPeaqShorts

Skoda Peaq 2026 Shorts Video Emre Anamur #Shorts #SkodaPeaq #SkodaPeaqShorts

02:57
Türkiye'de Yılın Otomobili 2026 Shorts Emre Anamur #Shorts #OGD #TYO2026 #TYO

Türkiye'de Yılın Otomobili 2026 Shorts Emre Anamur #Shorts #OGD #TYO2026 #TYO

01:41
Anasayfa: Gallery

İLETİŞİM

İstanbul / Turkey

  • youtube
  • instagram
  • twitter
  • facebook
  • linkedin
bottom of page