top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Renault Group Türkiye’de atama


Renault Group Türkiye’nin Kurumsal İletişim Direktörlüğü’ne Saadet Alpago atandı. Otomotiv dünyasının en önemli iş birliklerinden Alliance (Renault-Nissan-Mitsubishi) ittifakı içinde gerçekleşen bu üst düzey atama, Türkiye otomotiv sektörü açısından da önemli bir gelişme olarak kayda geçiyor.1996 yılından bu yana çeşitli firmalarda önemli pozisyonlarda başarıyla görev alan Saadet Alpago, 27 Haziran itibarıyla Renault Group Türkiye’de Kurumsal İletişim Direktörü unvanıyla çalışmaya başlayacak. Bu atama ayrıca Alliance ittifakının yetenek transferi anlamında da büyük önem taşıyor. Renault Group Türkiye'nin, yeni mobilite ekosisteminin öncüsü olmak ve Türkiye’deki varlığını ve yatırımlarını güçlendirmek amacıyla oluşturduğu stratejisini tüm iş ortaklarıyla birlikte yürütmek ve duyurmak adına önemli bir role sahip olacak Saadet Alpago, gerekli tüm kurumsal ve medya iletişim faaliyetlerinden sorumlu olacak.


Saadet Alpago kimdir?


1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Saadet Alpago, İşletme Mühendisliği yüksek lisansını yine aynı üniversitede tamamladı. 1996 yılında iş hayatına atılan Saadet Alpago; sırasıyla Temsa’da Pazarlama ve Ürün Uzmanı, Otomotiv Distribütörler Derneği’nde Pazarlama ve İletişim Müdürü ve Bor Holding’de Pazarlama Müdürü pozisyonlarında çalıştı. Son olarak 2020 Ocak ayından bu yana Nissan Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü görevini yerine getiren Saadet Alpago, evli ve iki çocuk annesi.


Kısaca Renault Group Türkiye


Renault Group Türkiye, Türk otomotiv sektöründe 1969 yılında bu yana faaliyetlerini sürdüren ve sektöre yön veren Renault Group’un yüzde 100 iştiraki olarak Renault Group Otomotiv A.Ş. unvanıyla 1 Aralık 2021’de kurulmuştur. Renault Group Türkiye’nin ana hedefi, 2021 yılı Ocak ayında açıklanan “Renaulution” planı kapsamında Renault Group’un Türkiye’deki varlığını ve yatırımlarını güçlendirecek “Yeni Atılım” projesini hayata geçirmek olarak açıklanıyor. Renault Group Türkiye, gelecek dönemde iş modellerini, teknoloji, enerji ve mobilite başlıkları üzerine kurgulayacak kapsamlı bir yatırım planıyla Grubun Türkiye’deki üretim ve sanayideki varlığını güçlendirmeyi, elektrikli araçlar ekosisteminin gelişimine etkin bir şekilde katkıda bulunmayı ve Oyak Grubu başta olmak üzere diğer iş ortakları ve tüm yerel paydaşlarla geliştirilecek yeni projeler ile birlikte daha güçlü sinerjiler yaratmayı önceliklendirmektedir. Renault Group, 1969’den beri Türkiye’de Oyak Grubu ortaklığında köklü ve başarılı bir şekilde ve 21 yıldan bu yana da sektör lideri sıfatıyla varlık göstermektedir. Binek araç üretiminde lider konumunda olan ve üretiminin yüzde 80’ini ihraç eden Oyak-Renault Bursa Fabrikası, Türkiye’nin en fazla ihracat yapan şirketleri arasında 3’üncü sırada yer alırken Türkiye’nin toplam ihracatına 3 milyar Euro katkıda bulunmaktadır. Grubun 2000 yılından bu yana Türkiye’ye yaptığı yatırımların toplamı ise 2 milyar Euro seviyesinde bulunmaktadır. 150’den fazla noktadan oluşan yaygın satış ve satış sonrası servis ağıyla Renault ve Dacia markalarının dağıtım faaliyetini yürüten Renault MAİS A.Ş., Türk otomotiv pazarına en geniş yelpazede ürün sunan şirketlerin başında gelmektedir. Oyak Renault Bursa fabrikasında üretilen Clio ve Megane Sedan yıllardır tüketiciler tarafından en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Comments


Anasayfa: Video Player