top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Renault Rafale tanıtıldı


Renault’nun D segmentinde yer alan yepyeni Coupe-SUV modeli Rafale yüzünü gösterdi. E-Tech hibrit sistemine sahip olan ve CMF-CD platformunu kullanan Rafale, D segmentinde standartları yeniden belirleme iddiası taşıyor. Yeni modelin ismi, Renault'nun 20’nci yüzyılın başlarına dayanan havacılık geçmişinden esinleniyor. Renault o zamanlar, otomobiller dışında trenler ve uçaklar için içten yanmalı motorların öncü üreticisiydi. 1933'te bir başka üretici olan Caudron'u devralan marka, Caudron-Renault'yu kurdu ve tüm uçaklara önemli rüzgarların isimleri verildi. Buna göre, rekor kırmak için tasarlanan tek koltuklu yarış uçağı C460, 1934'te Rafale olarak yeniden adlandırıldı.Vidal’in yeni görsel kimliği


Renault Rafale, Renault Tasarım Başkan Yardımcısı Gilles Vidal'in “Design Renault”nun lideri olarak yarattığı yeni görsel dile göre tasarlanarak üretilmiş ilk model olma özelliğini taşıyor. Yeni model, Renault tasarımında yeni ve güçlü bir döneme öncülük ediyor. Renault Rafale cömert kıvrımları, büyük bir hassasiyetle işlenen çizgileri, modele karakter ve incelik katan teknik ayrıntılarıyla marka DNA’sıyla uyum içinde hareket ediyor. Yeni stili, kaliteli işçiliği ve boyutlarıyla Renault Rafale, gücünü ve kişiliğini yollarda ortaya koyma iddiasını taşıyor.2024’te Türkiye’de!


Renault Rafale, yakıt tüketim oranları ve teknolojisiyle dikkat çektiği kadar, geri dönüştürülmüş malzemeler kullanan 200 HP E-Tech tam hibrit güç aktarma sistemiyle de öne çıkıyor. Sürüş keyfini yeni zirvelere taşımak için doğan model, yeni bir E-Tech 4x4 300 HP güç aktarma sistemiyle kendisini yüksek performanslı otomotiv dünyasında üst sıralara taşıyacak teknolojik ilerlemelerle geliştirilecek. Renault Rafale’in 2024 yılında Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.


Commentaires


Anasayfa: Video Player