top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Skoda Scala satışta, test videosu haberde


Volkswagen Grubu’nun Çek üreticisi Skoda’nın 5 kapılı ve 5 kişilik kompakt hatchback modeli Scala Türkiye’de satışa sunuldu. İstanbul-Galataport’ta düzenlenen Türkiye lansmanına katıldığım Skoda Scala’nın test videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

İki benzinli ve bir dizel motor seçeneğiyle 209.900 TL’den (Güncel fiyatlar için markanın web sitesine bakınız) başlayan fiyatlarla satışa sunulan Skoda Scala’nın tasarımı VISION RS konseptinden ilham alınarak geliştirilmiş. Scala ismi, Latince “Basamak“ ve “Merdiven“ anlamına geliyor. Bu da, markanın son yıllardaki yeni model atağına ve gelişimine gönderme yapıyor. Volkswagen Grubu’nun MQB A0 platformunda geliştirilen Skoda Scala, 0.29 Cd’lik rüzgar direnç katsayısıyla aerodinamik bir gövdeye sahip. Otomobilin uzunluğu 4362 mm, genişliği 1793 mm, yüksekliği 1471 mm ve dingil mesafesi 2636 mm. Scala, 467 litrelik değerle sınıfının en büyük bagaj hacmine sahip. Bu hacim, arka koltuklar öne katlandığında 1410 litreye çıkıyor. Skoda Scala, Türkiye’de Elite ve Premium olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle satışa sunuldu. Birçok üst segmente ait özellik sunan Elite donanım seviyesinde led ön arka aydınlatmaları, 16 inç alaşım jantları, 6 hava yastığı (9 adede kadar çıkıyor), anahtarsız çalıştırma sistemi, E-Call (Acil Durum Çağrı Sistemi), 8 inç Bolero multimedya sistemi ve SmartLink gibi özellikler yer alıyor. Premium donanım seviyesi ise Elite donanımlarına ek olarak Top led arka aydınlatmalar, 3D dinamik arka sinyal lambaları, uzatılmış arka cam, çift bölgeli otomatik klima, beyaz ambiyans aydınlatması, Suedia/kumaş döşemeler ve 8 hoparlörlü ses sistemi gibi özelliklere sahip. Taşınabilir çöp kutusu, ön kapılarda 1.5 litrelik pet şişe gözü gibi sayısız Simply Clever; yani Akılcı Çözümler sunan Scala, segmentinde ilk kez elektrikli bagaj kapağı sunan model olarak öne çıkıyor.Üç motor seçeneği

Scala, Skoda markasının en verimli motor seçenekleriyle satışa sunuldu. Giriş seviyesi motor seçeneği 115 HP güce sahip 1.0 TSI motor yer alırken daha fazla performans isteyenler için 150 HP güç üreten 1.5 TSI ACT güç ünitesi bulunuyor. Ayrıca 1.5 TDI SCR 115 HP’lik dizel seçeneği de mevcut. Hepsi önden çekişli olan Skoda Scala versiyonlarında DSG şanzıman yer alıyor.


Skoda Scala’nın tüm tasarım, iç mekan, bagaj, motor ve sürüş detaylarını test videosunda izleyebilirsiniz.

Commentaires


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya

Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur

Anamur Medya
Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur