top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

SWM markası satışa sunulduSWM markası

SWM markası Türkiye’deki faaliyetlerine başladı. Çin’in önde gelen ve hızla büyüyen otomotiv üreticilerinden Shineray Group bünyesinde yer alan SWM, Türkiye’de iki yeni SUV modelini satışa sunarak ülkemiz pazarına giriş yaptı. Türkiye’de Atmo Grubu tarafından temsil edilen İtalyan otomotiv üreticisi SWM, C-SUV segmentinde yer alan ve fiyat-performans dengesiyle dikkat çeken SWM G01 ve G01F modelleriyle pazardaki dengeleri değiştirmeyi hedefliyor. SWM, 2024’ün ilk çeyreğinde de ürün gamını, 3’ü SUV ve 1’i de ticari araç olmak üzere 4 yeni modelle genişletecek. İlk aşamada İstanbul ve Ankara’daki satış ve satış sonrası noktalarında hizmet vermeye başlayacak olan SWM, SUV model ailesini Türkiye’ye özel uzatılmış 5 yıl veya 150 bin kilometre garantiyle satışa sunuyor. 922.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan SWM modelleri, geniş iç mekânı ve güçlü motoruyla hem ailesiyle birlikte seyahat etmeyi sevenlere hem de dinamik sürüş keyfi arayan tüketicilere hitap ediyor. SWM’in içinde İtalyan ruhu taşıyan bir İtalyan markası olduğunu söyleyen SWM Denizaşırı Ülkeler Genel Müdürü Li Guo, “Türkiye pazarı çok rekabetçi bir pazar. Birçok küresel oyuncu Türkiye pazarında iyi ürünlerle yer alıyor. Ancak SWM modellerinin sağladığı genel pakete baktığımızda kendi pazarını bulacağını ve müşterisinin saygısını kazanacağını düşünüyoruz. SWM olarak Almanya, İspanya, İtalya, Portekiz, Arjantin ve Singapur dahil olmak üzere dünya çapında 30’dan fazla ülkede yer alıyoruz. 2023 yılı için toplam satış hacmimizin dünya çapında 240 bin adet araç seviyesinde olmasını bekliyoruz. Türkiye de küresel satışlarımıza önemli katkı sağlayacak” dedi. SWM’yi Türkiye’de temsil eden ATMO Grubu’nun Türkiye CEO’su Anton Chernov ise: “Gerçek İtalyan tasarımının yanı sıra aracın kalitesi ve boyutlarının büyüklüğü, aile odaklı müşteriler tarafından çok sevilecek. SWM modelleri sadece pratik modeller olmakla kalmayıp, aynı zamanda sportif ve şık bir görünüme de sahip olduklarından çok daha geniş bir kitleye hitap edecekler. Türkiye pazarında hedefimiz 2024 yılında ilk 20 marka arasında yer almak. Orta vadede hedefimiz ise Türkiye’de en fazla tercih edilen ilk 10 marka arasında yer almak. Kısa vadede Türkiye'nin büyük şehirlerindeki organizasyon yapımızı tamamlamayı planladık. Buna göre İstanbul ve Ankara'da satış ve satış sonrası hizmetleri verecek bayilerimiz Ocak 2024’te tamamen hazır olacak. Ardından 2024 yılı sonuna kadar 12 farklı şehirde toplam 14 bayi açmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

 


SWM markası

5 yıl ya da 150.000 kilometre garanti

 

Moda ve tasarımın başkenti Milano’daki SWM tasarım stüdyolarında tasarlanan G01 ve G01F modelleri, sofistike ve zarif İtalyan tasarımını Alman mühendisliğiyle bir arada sunuyor. Pratik birer SUV olmalarının yanı sıra sportif ve dinamik sürüş karakterleriyle de öne çıkan G01 ve G01F, SWM Ar-Ge merkezi ve İtalyan Araştırma Enstitüsü ile iş birliği içinde ünlü markaların teknolojileri kullanılarak geliştirilen yüksek verimliğe ve üstün performansa sahip 1.5T motorlarıyla öne çıkıyor. Kalitesi AB pazarlarındaki müşteriler tarafından kanıtlanmış olan SWM modelleri, Türkiye pazarı için, uzatılmış 5 yıl veya 150 bin kilometre garanti ile satışa sunuluyor. SWM’nin içinde İtalyan ruhu taşıyan bir İtalyan markası olduğunu söyleyen SWM Denizaşırı Ülkeler Genel Müdürü Li Guo, “Şu anda pek çok tanınmış şirket kısmen veya tamamen Çinli yatırımcılara ait. Bu ortaklıklar iki tarafa da avantaj sağlıyor. SWM bu sinerjinin çok iyi bir örneği ve artık biz de SWM olarak Türkiye pazarında yerimizi aldık” dedi. Türkiye pazarının çok rekabetçi olduğunu ifade eden Li Guo, “Birçok küresel oyuncu Türkiye pazarında iyi ürünlerle yer alıyor. Ancak SWM modellerinin sağladığı genel pakete baktığımızda kendi pazarını bulacağını ve müşterisinin saygısını kazanacağını düşünüyoruz. SWM olarak Almanya, İspanya, İtalya, Portekiz, Arjantin ve Singapur dahil olmak üzere dünya çapında 30’dan fazla ülkede yer alıyoruz. 2023 yılı için toplam satış hacmimizin dünya çapında 240.000 adet araç seviyesinde olmasını bekliyoruz. Satışlarımız her yıl artmaya devam ediyor. Türkiye de küresel satışlarımıza önemli katkı sağlayacak” diye konuştu.

 


SWM markası

Hedef orta vadede ilk 10 marka arasına girmek

 

SWM’yi Türkiye’de temsil eden ATMO Grubu’nun Türkiye CEO’su Anton Chernov ise, tasarım, kalite ve fiyat açısından SWM modellerinin segmentlerinin en iyi fiyat-performans oranını sunduğunu kaydetti. SWM modellerinin İtalya’da tasarlandığını vurgulayan Anton Chernov, “Araçlarımız Alman teknolojisi ve mühendisliğini kullanıyor. Yüksek donanım özelliklerine sahip SWM modelleri rakiplerine kıyasla çok daha geniş dingil mesafesi ve gövde boyutuyla da öne çıkıyor. Gerçek İtalyan tasarımının yanı sıra aracın kalitesi ve boyutlarının büyüklüğü, aile odaklı müşteriler tarafından çok sevilecek. SWM modelleri sadece pratik modeller olmakla kalmayıp, aynı zamanda sportif ve şık bir görünüme de sahip olduklarından çok daha geniş bir kitleye hitap edecekler. Araçlarımızın aileler tarafından çok beğenileceğinden eminiz” dedi. SWM’in SUV segmentinde yer alan en dengeli otomobilleri sunduğuna işaret eden Anton Chernov, şöyle devam etti: “SWM, şık bir otomobil arayışı içerisinde olanlar için İtalyan tasarımını, teknoloji arayan müşteriler için Alman teknolojilerini sunuyor. G01 ve G01F’nin ön siparişlerini toplamaya bu ay başladık. İlk teslimatlar ise ocak ayında yapılacak. 2024’ün ilk çeyreğinde de ürün gamımızı, 3’ü SUV ve 1’i de ticari araç olmak üzere 4 yeni modelle genişleteceğiz. Türkiye pazarında hedefimiz 2024 yılında ilk 20 marka arasında yer almak. Orta vadede hedefimiz ise Türkiye’de en fazla tercih edilen ilk 10 marka arasında yer almak. Kısa vadede Türkiye'nin büyük şehirlerindeki organizasyon yapımızı tamamlamayı planladık. Buna göre İstanbul ve Ankara'da satış ve satış sonrası hizmetleri verecek bayilerimiz ocak ayında tamamen hazır olacak. Ardından 2024 yılı sonuna kadar 12 farklı şehirde toplam 14 bayi açmayı planlıyoruz” dedi.

 

SWM G01

 

SWM G01, sınıfının teknolojik sınırlarını zorlarken, bir üst sınıfa göz kırpan boyutlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Sürüş keyfini pratik bir SUV kullanmanın rahatlığıyla birleştiren G01 modeli, her ayrıntısıyla İtalyan otomotiv mühendisliğinin tutkusunu ve yenilikçi tarzını yansıtıyor. İtalyan tasarım karakterini güçlendiren ön ızgara, akıcı çizgileri ve aerodinamik unsurlarıyla güçlü görünüme ve verimliliğe katkıda bulunuyor. Sürüş keyfi yüksek bir model olan SWM G01, tamamen LED aydınlatma sistemi, arka hava girişleri ve standart olarak sunulan 18 inçlik çift renkli alüminyum jantları ile tasarımını güçlendirirken sportif karakterini bir adım daha öne çıkarıyor. Arka bölümde yer alan köpek balığı yüzgeci anten, aracın tasarımına modern ve aerodinamik bir dokunuş katarak estetik bir işlevi yerine getiriyor. G01’in aerodinamik verimliliğini artırmak için geliştirilen arka hava girişi, kontrollü bir hava akışı sağlayarak Alman mühendisliğiyle geliştirilen 1.5T motorun soğutulmasını ve genel performansının iyileştirilmesini sağlıyor. 4670 mm uzunluğa, 1855 mm genişliğe ve 1740 mm yüksekliğe sahip olan G01, segment boyutlarını aşıyor ve 2750 mm’lik aks mesafesi ile hem daha iyi yol tutuş sağlıyor hem de yaşam alanının ferahlamasına olanak tanıyor. SWM G01, Türkiye'de Comfort ve Elite olmak üzere iki farklı donanımla satışa sunuldu. Comfort donanımında motor sadece 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilirken, Elite donanım versiyonunda ise 7 ileri DCT şanzıman yer alıyor. SWM G01’de yer alan yenilikçi teknolojiler, pratik bir SUV'un sahip olması gereken ve günlük yaşamı kolaylaştıran birçok özelliği bir arada sunuyor. Göz kamaştırıcı 10” boyutundaki dokunmatik bilgi-eğlence sistemi bağlantı ihtiyaçlarına en iyi yanıtı verebilmek için Bluetooth teknolojisiyle donatılırken dahili navigasyon sistemiyle son teknoloji bir sürüş deneyimi sunuyor. Kullanımı kolay ve sezgisel 10” bilgi-eğlence sistemi Apple CarPlay ve Android Auto gibi gelişmiş bilgi-eğlence sistemlerini de destekliyor. İç mekâna adım attığınız andan itibaren beklentileri yeniden tanımlayan yüksek kaliteli malzemeler ve maksimum konfor için tasarlanan ergonomik koltuklar hem sürücünün hem de yolcuların yol yorgunluğunu en aza indiriyor. Özenle işlenmiş deri malzemeler, iç mekân kalitesinin artmasına yardımcı olurken G01’in kalite algısını bir üst seviyeye taşıyor. İç mekânda yer alan 5 adet Hi-Fi teknolojili hoparlör sistemi, en üst düzey ses deneyimi sunarken, sıkıcı yolculukları ortadan kaldırıyor.

 

Teknolojik iç mekân

 

Konforlu, ferah ve akıllı bir iç mekâna sahip olan G01, 7 inç boyutundaki dijital IPS gösterge paneliyle lider teknolojileri üstün sürüş deneyimiyle sunuyor. Dijital gösterge paneli, her koşulda okunabilirliği maksimum seviyede tutuyor. Sürücünün ihtiyacı olan tüm bilgilere bu ekrandan ulaşılabiliyor. Kablosuz cep telefonu şarj ünitesi, ısıtma ve soğutma özelliğine sahip bardak tutucuları gibi özelliklerle günlük hayatı kolaylaştıran pratik bir iç mekân deneyimi sunan G01, 360 derece HD kamera özelliği sayesinde sürücünün özellikle şehir içinde park ederken zaman kazanmasını sağlıyor. Sınıfında ender donanımlardan video kayıt cihazı (VDR) ise seyahat esnasında önemli anları videoya çekerek sürüşleri kayıt altına almaya olanak tanıyor. SWM’nin zarif İtalyan tasarımına sahip SUV modeli G01, sportif sürüş karakteri ve pratik bir SUV olma konusunda sunduğu dengeli yaklaşımı iç mekândaki konforlu ve teknolojik özelliklerle birleştirerek segmentinin standartlarını bir adım öne çıkarıyor.

 

Gelişmiş güvenlik donanımları

 

Sürüş keyfini artıran gelişmiş güvenlik donanımlarıyla gelen SWM G01 ve G01F modellerinde yer alan Yokuş Destek Sistemi (HCC) hem yokuşları tırmanırken hem de inerken sürüş konforunu korumaya yardımcı oluyor. Ayrıca yol koşullarına göre aracın hızını optimize ederek daha güvenlik bir sürüş imkânı sunuyor. Hem G01’in hem de G01F’in dinamik ve sportif sürüş karakteri Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) ile güçlendiriliyor. Böylece zorlu koşullarda yol tutuş korunarak daha güvenli ve dengeli bir sürüş sağlanıyor. Çift Ön Hava Yastığı ile yaşam alanını her yönden koruyan G01, önden gelen darbelerde temel koruma sağlayarak sürücünün ve yolcuların daha güvenli şekilde seyahat etmesine olanak sağlıyor.  Her iki SUV modelinde de yer alan Arka Görüş Kamerası ve Arka Park Sensörü, sürücünün dar alanlarda zahmetsizce manevra yapmasına olanak tanıyor.

 

Alman teknolojileriyle geliştirmiş motor

 

SWM Ar-Ge merkezi ve İtalyan Araştırma Enstitüsü ile işbirliği içinde Alman teknolojileri kullanılarak üretilen SWD15T kodlu 1.5 litre hacmindeki turbo beslemeli benzinli motor hem yüksek verimlilik sunuyor hem de istendiğinde sportif sürüş ihtiyaçlarına yanıt verebiliyor. 112kW/150 HP güç üretebilen bu motor, yüksek performanslı ve sportif sürüş keyfini minimum yakıt tüketimi ve maksimum sürüş keyfiyle harmanlayarak SWM markasının motor geliştirme konusundaki başarısını bir kez daha gösteriyor.

 


SWM markası

SWM G01F

 

Sofistike İtalyan tasarımını ve Alman mühendisliğini, sürüş keyfi yüksek ve pratik bir SUV olarak bir arada bulunduran G01F, ön tarafta yer alan sportif ve büyük ızgarası, akıcı ve dinamik karakterini pekiştiren çift egzoz çıkışları ve tamamen LED aydınlatma sistemi gibi özellikleriyle sınıfının en dikkat çekici modeli olarak öne çıkıyor. Dört tekerlekten disk fren ve arkada yarı bağımsız süspansiyon sistemiyle hem sürüş keyfini hem de konforu artıran özelliklerle gelen G01F, 4670 mm uzunluğa, 1855 mm genişliğe ve 1740 mm yüksekliğe sahip. Moda ve tasarımın başkenti olan Milano’da bulunan SWM tasarım stüdyolarında tasarlanan G01F, agresif tasarım hatlarıyla dinamik sürüş karakterini dış tasarımından bile belli ederken, sahip olduğu verimli ve yüksek performanslı motoruyla yüksek sürüş keyfi sunuyor. Çift çıkışlı egzoz, GO1F’in İtalyan tasarımında yer alan sportif noktaları vurguluyor ve egzoz gazının daha verimli bir şekilde atılmasını sağlıyor. Böylece motorun genel performansına da katkıda bulunuluyor.

 

Verimli ve performanslı

 

150 HP güç ve 215 Nm tork üretebilen, Alman teknolojisiyle geliştirilmiş ultra verimli ve yüksek performanslı motor, G01F’in sportif sürüş karakterini 7 ileri DCT şanzıman sistemiyle birlikte sunuyor. 7 ileri DCT şanzıman sistemi, otoyol hızlarında bile verimliliğin en üst düzeye çıkmasını sağlıyor. Sarsıntısız ve konforlu vites geçişleriyle SUV konforunu en üst düzey verimlilik ve düşük yakıt tüketimiyle sunan G01F, İtalyan zarafetini sadece yüksek teknolojiyle değil aynı zamanda verimli bir SUV olmasıyla da öne çıkarıyor. Ayrıca Start&Stop teknolojisi, aracın hareket etmediği anlarda motorun kapanmasını sağlarken hem çevre dostu bir sürüş imkânı sunuyor hem de gereksiz yakıt tüketimini ortadan kaldırıyor. SWM’in yüksek sürüş keyfi sunan sportif ve pratik SUV modeli G01F, ülkemizde Premium donanım seviyesi ile satışa sunulurken hem sportif hem de pratik kullanım ihtiyaçlarına yanıt verebilen özelliklerini tüketicilerle buluşturuyor.