top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Volkswagen Ticari Araç Autoshow Mobility’de


Volkswagen Ticari Araç, ticaret hayatının en beğenilen modellerini Autoshow Mobility 2021’de sergiliyor. Geçtiğimiz aylarda pazara sunduğu ve tamamen yenilenen Yeni Caddy ve segmentinin öncüsü Caravelle’i ziyaretçilerle buluşturuyor. Volkswagen Ticari Araç, bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında ilk kez dijital ortamda gerçekleştirilen Auto Show 2021 Mobilty’de Caravelle ve Caddy modelleri ile yer alıyor. Ziyaretçiler Volkswagen’in sanal standında bu iki modelin iç ve dış tasarımlarını dijital ortamda inceleyebilecekler ve modeller hakkında detaylı bilgi alabilecekler.Yeni Volkswagen Caddy


Volkswagen Ticari Araç’ın fuarda sergilediği modellerden ilki, en beğenilen modellerinden Volkswagen Caddy’nin beşinci nesli. Şimdiye kadar üretilen en dijital Caddy olma özelliğine sahip ve Volkswagen’in MQB platformunda üretilen ilk ticari aracı olan Caddy, tamamen yeni ve geliştirilmiş farklı sürüş destek sistemleriyle daha güvenli hale gelirken, sunduğu birçok özellikle de sınıfının en dijital ve en güvenli aracı olma özelliğine sahip. Yeni Caddy, tamamen dokunmatik tuşlara sahip yeni ön konsolu ve dijital ekranıyla artık çok daha teknolojik. Dijitalleştirilmiş yüksek teknolojiye sahip ön konsol, geniş iç mekanın da etkisiyle konfor seviyesini daha da artırıyor. Gösterge paneli ve kontrol elemanları tamamen yeniden tasarlanan Yeni Caddy’de, donanım seviyesine bağlı olarak ‘Cargo’ ve ‘Impression’ donanım seviyesinde 6,5; ‘Life’ ve ‘Style’ donanımda ise 8,25 inç ekrana sahip multimedya sistemleri standart olarak sunuluyor. Yeni sürüş destek sistemleri sayesinde yolculuğu daha güvenli ve konforlu hale getiren modelde en baz donanımdan başlayarak standart olarak sunulan sürüş destek ve güvenlik sistemleri arasında; Acil Çağrı Sistemi eCall, Şerit Takip Asistanı, Hız Sabitleyici, Elektronik Diferansiyel Kilidi EDL, Elektromekanik el freni ve Auto Hold, Sürücü ve yolcu için yan, perde ve orta hava yastıkları, Elektrikli çocuk kilidi, Sürüş esnasında ön kamera ve radar sayesinde tehlikeli durumlarda devreye giren acil frenleme özellikli ‘Front Assist’ yer alıyor. Dış görünümü yepyeni, sportif ve dinamik bir tasarıma kavuşan Volkswagen Caddy, ‘Style’ versiyonda standart olarak sunulan elektrik destekli bagaj kapağı, park assist, 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar ve yeni LED ön farlar / LED arka stop lambaları, opsiyonel olarak sunulan 1,4 metrekare en geniş cam alanına sahip panoramik cam tavanıyla da yine sınıfının en iddialı modelleri arasında. Yeni Caddy’de sunulan, 4 silindirli tamamen yenilenmiş motor, kendi segmentinde ilk kez kullanılan yeni çift püskürtmeli SCR teknolojisi sayesinde Euro 6d-ISC emisyon standartlarını sağlarken hem ekolojik hem de ekonomik bakımdan olumlu çıktılar yaratıyor. 2.0 litrelik TDI motor, 122PS güç ve 320Nm tork ile yüksek performans sunarken, yakıt tasarrufu da sağlıyor.


Volkswagen Caravelle


Volkswagen Ticari Araç’ın en çok tercih edilen modellerinden biri olan Caravelle’in en üst donanım seviyesine sahip Highline versiyonu fuarda yerini aldı. Araç tasarım, performans ve teknoloji bakımından birçok yeni özelliği bir arada sunuyor. Caravelle Highline’da, opsiyon olarak sunulan 4Motion sistemi, zorlu arazi koşullarında bile maksimum çekiş ve güvenli sürüş sağlıyor. Arka aksa entegre edilen 4Motion sistemi ön ve arka aks arasında gücü en doğru şekilde aktararak ihtiyaç halinde aracın zorlu koşullarla mükemmel bir şekilde baş etmesine olanak tanıyor. 2.0 litre motora sahip Caravelle Highline, 4000 dev/dak’da 204 HP güç üretirken, 1400-2500 d/d’de 450 Nm’lik tork sağlıyor. Caravelle Highline’da yer alan ve standart olarak sunulan Park Assist V3.0; sayesinde aracı ön, arka, paralel veya çapraz olarak kendi kendine çok dar yerlerde bile park edip, park yerinden çıkabilmek mümkün. Ayrıca Geri Manevra Asistanı sayesinde, geri çıkarken arkadan araç ya da yaya gelmesi durumunda aracın kendiliğinden durması sağlanıyor. Yine standart olarak sunulan Geri Görüş Kamerası sayesinde, park ve manevra fonksiyonu rahatça tamamlanıyor. Fonksiyon ve keyif bir arada 9.2 inçlik renkli ve dokunmatik ekranlı navigasyon sistemi Discover Pro 9.2 inç Navigasyon sistemli radyo ve navigasyon ekranını dijital gösterge panelinde görüntülemeye imkan tanıyan, istenirse farklı ara yüzlerle kişiselleştirilebilen Dijital Gösterge Paneli ve Sürücü Bilgilendirme Sistemi sunulan yenilikler arasında yer alıyor. Navigasyon sistemi sayesinde gideceğiniz yeri kolayca bulurken bir el hareketinizle değişebilen menüsü Caravelle Highline’ı kullanırken dikkatinizin dağılmamasını sağlıyor. Caravelle Highline, Sesli Komut ve Kablosuz App-Connect özelliğini de standart olarak sunuyor. Sistem, sesli komutla arama yapmayı, navigasyona adres yazmayı veya radyo kanalları arasında geçiş yapmayı sağlıyor. Akıllı telefonların Discover Pro 9,2" navigasyon sistemli radyoya bağlanabilmesine imkan tanıyan Kablosuz App-Connect özelliği de, araç hareket halinde değilken ekranda DVD veya Mp4 formatında videoları oynatabiliyor.

Comments


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya

Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur

Anamur Medya
Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur