top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Volvo modelleri YouTube oynatacak


Volvo Cars ile Google arasındaki ortaklığın devamı olarak YouTube video oynatma özelliği, Google’ın entegre edildiği tüm Volvo otomobillerinde devreye alınacak. Otomobillerde video akışını etkinleştirmenin başlangıcını temsil edecek bu yenilikle YouTube, Google Play üzerinden Volvo otomobillerine indirilebilecek ilk video platformu olacak. Elektrikli otomobille uzun soluklu yolculuklar şarj molaları gerektirebiliyor. Volvo sürücüleri, araçta video oynatma özelliğiyle şarj molalarını; canlı yayınlar, haberler, şovlar veya en sevdikleri içerik oluşturucunun en son videolarını izleyerek geçirebiliyor. Ayrıca paket; servis veya bir arkadaşı bekleme sürelerini daha keyifli hale getirecek. En önemlisi, Volvo Cars güvenlikten ödün vermiyor ve videoların sadece araç tamamen durur haldeyken oynatılmasına izin veriyor.


Şarj molaları sıkıcı olmayacak

“Müşterilerimize şarj anında veya çocuklarını okuldan almayı beklerken video izleme olanağı sunmak hayatlarını daha iyi ve daha eğlenceli hale getirme sözümüzü yansıtıyor.” şeklinde konuşan Volvo Cars CPO (Chief Product Officer) Henrik Green ekledi: “YouTube ve diğer büyük yayın mecraları ile müşterilerimiz şarj molalarını bir zorunluluk olarak görmeyecek bu süreçten keyif alacak. Bu da elektrikli otomobile sahip olmayı biraz daha kolaylaştıracak.”


Şimdilik sadece “Android” tabanlı

Volvo Car Group ve Google arasındaki ortaklık, Volvo Car Group, Android tarafından desteklenen bir bilgi-eğlence sistemini entegre Google uygulamaları ve hizmetleriyle birlikte ilk kez kullanacağını duyurmasıyla başladı. Volvo Cars ve Google bugün, video akışını etkinleştirmenin yanı sıra, müşterilerin yakında Sygic ve Flitsmeister gibi navigasyon uygulamalarını, Chargepoint ve Plugshare gibi şarj uygulamalarını ve mevcutsa SpotHero ve ParkWhiz gibi park uygulamalarını indirebileceklerini de duyuruyor. YouTube’un video akışının devreye alınmasının başlangıcı, Volvo otomobillerinin Google Asistan özellikli cihazlarla sorunsuz bir şekilde entegre edilmesi duyurusuyla aynı döneme denk geliyor. Bu temelde otomobilleri akıllı cihazlara dönüştürüyor. Google Asistan özellikli cihazlarla entegrasyon ve YouTube işlevi, Volvo otomobillerinin sürücülerin yaşama alanının bir uzantısı olarak hareket etmesine olanak tanıyor. Birçok ev sistemine rakip olabilecek seviyede bir ses sistemi ve etkin ses yalıtım ve konforlu oturma özellikleriyle Volvo iç mekanlarının doğal ve huzurlu ortamı ile birlikte otomobil, rahatsızlık vermeyen ekstra bir kişisel alan olarak hizmet edebiliyor. Volvo Cars’ın sınırsız veri paketi ile müşteriler istedikleri kadar YouTube izleyebiliyor.

Anasayfa: Video Player