• Emre Anamur

Yeni BMW 5 Serisi 2020 tanıtıldı


Yeni BMW 5 Serisi 2020 modeli dijital basın toplantısıyla lanse edildi. G30 kodlu 5’inci jenerasyon BMW 5 Serisi’nin makyajlısı olan 2020 model 5 Serisi, sedan ve station gövde tiplerine sahip. Bavyeralı premium otomobil üreticisi BMW’nin Almanya’daki Dingolfing ve Avusturya’daki Graz fabrikalarında üretilen yeni BMW 5 Serisi 2020 modeli, Avrupa’da Temmuz ayında satışa sunulacak. BMW 5 Serisi’nin Çin pazarında satılan uzun versiyonu ise Çin’deki Dadong fabrikasında üretilmeye devam edecek.

Daha sportif tasarım Yeni BMW 5 Serisi 2020 modelinin tanıtımında otomobilin dış tasarımının eskisinden daha sportif olduğu açıklandı. Bütünleşik bir tasarıma sahip olan, daha yüksek ve geniş ön ızgara bu hedefe giden yolda önemli bir yapıtaşı. Ayrıca ön far ve tampon tasarımı da yenilenmiş. Farların çerçevesi artık daha ince. Çift “U” ya da opsiyonel olarak satın alınabilen “L” şekilli led gündüz farları dikkat çeken tasarım özellikleri arasında yer alıyor. Öte yandan tam led matrix farlara viraj içi aydınlatma özelliği eklenmiş. Ayrıca opsiyonel olarak otomatik uzun far asistanı da satın alınabilecek. Bir diğer opsiyon ise lazer farlar. Stop lambalarında da yenilikler mevcut. “L” şekilli siyah stop lambaları artık bütünleşik tasarımlı. Yani stop lambaları ve fren lambaları, 3 boyutlu tasarlanmış olan tek bir çerçeve içinde yer alıyor. Arka kısımda egzoz çıkışlarının tasarımı da yenilenmiş.

Yenilenmiş iç mekan Yeni BMW 5 Serisi 2020 modelinin kokpitinde de yenilikler söz konusu. Bunlar arasında orta konsoldaki yeni tasarım göze çarpıyor. Öte yandan standart donanımda gelen 10.25 inç’lik ekranın yerine opsiyonel olarak 12.3 inç’lik ekran satın alınabilecek. Sportif tasarımlı deri direksiyon simidi de yeni çok işlevli düğmelere kavuşmuş. Otomatik klimanın özellikleri de arttırılmış.

1.8 lt/100 km tüketen BMW 530e eDrive teknolojisine sahip yeni BMW 530e 2020 modeli bu sonbaharda satışa sunulacak. 4 silindirli bir motoru bulunan otomobilin yakıt tüketimi sadece 1.8 lt/100 km olacak. Öte yandan 520d ve 520d xDrive modelleri ilk kez 48V mild hibrit teknolojisine kavuştu. BMW M550i xDrive modeli ise. V8 motoru ve 530 HP gücüyle dikkat çekiyor. Bizi daha fazla ilgilendiren motor seçeneklerine gelirsek: Yeni BMW 5 Serisi 2020 modeli 3’er benzinli ve dizel motor seçeneğine sahip. Bunların güç aralıkları ise 184-340 HP. Tüm bu modeller 8 ileri Steptronic otomatik şanzımanla satılacak. Yeni BMW 5 Serisi 2020 modelinin Türkiye fiyatları henüz açıklanmadı.

2018 yılında yayınladığımız BMW 5 Serisi baba oğul test videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:
 
 

İLETİŞİM

İstanbul / Turkey

  • youtube
  • instagram
  • twitter
  • facebook
  • linkedin
HONDA_ACCORD.jpg
RENAULT_EXPRESS-BANNER.jpg