top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Citroen C3 2020 yüzünü gösterdi

Yeni Citroen C3 2020 modelinin fotoğraf ve bilgileri basına dağıtıldı. Citroen, markanın tüm dünyada en çok satan modeli olan C3’ün yenisini tanıttı. Üçüncü nesil C3 satışa sunulduğu 2016 yılından bu yana 750.000 adet satılarak önemli bir başarıya imza attı. Yeni Citroen C3 2020 modeli, yeni konsept otomobillerden ilham alınan ve yeni led farlarla desteklenen ve tamamen yeni Citroen kimliğini yansıtan karakterli bir ön görünümü beraberinde getirirken 97 dış görünüm kombinasyonu, üç yeni tavan kaplaması, iki yeni jant seçeneği ve ikisi yeni olmak üzere üç farklı iç mekân alternatifine sahip. Markanın yeni görsel imzası niteliğinde olan yeni Airbump tasarımları bu modelde de yer alıyor. Daha çok üst segmentlerde kullanıma sunulan yeni “Gelişmiş Konfor” koltuklar tamamen yeni bir araç içi konfor deneyimi sunarken 12 farklı sürüş destek sistemi, 7 inç’lik dokunmatik ekranı ve akıllı telefon ekran yansıtması için “Connect Play” de dahil olmak üzere birçok internet bağlantılı hizmet gibi özellikler günlük hayatı kolaylaştırmayı amaçlıyor Yeni Citroen C3 2020, bu yılın Haziran ayında satışa sunulacak.

Yeni ön tasarım dili


Yeni Citroen C3 2020 modeli, yeni ön tasarımıyla Citroen ürün gamının tasarım dilini tamamen yeni bir noktaya taşıyor. Söz konusu yeni ön tasarım 2016 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen CXPERIENCE konsept otomobilinden esintiler taşıyor. Söz konusu esintiler Yeni Citroen C3 2020 modeline yeni ve daha heybetli bir görünüm kazandırıyor. Yeni Citroen kimliğini yansıtan yeni imza kaput yüksekliğini vurguluyor. Markaya ait logoyla birlikte krom bir şerit (donanım seviyesine bağlı olarak) led gündüz farları arasında boylu boyunca uzanıyor ve otomobilin genişlik algısına katkı sağlıyor. Ayrıca tüm donanım seviyelerinde led teknolojisiyle donatılan yeni ön farlar daha teknolojik bir görünüm sergiliyor. Bunun dışında alt bölümdeki renkli krom çerçeveleri Yeni Citroen C3 2020 modeline modern bir görünüm kazandırıyor. Airbump’daki kapsül tasarımını andıran yeni arka yan panel desenleri otomobilin geneline hakim modern ve havalı görünümü tamamlarken, 3 boyutlu tasarıma sahip stop lambaları da modern ama aynı zamanda daha teknolojik bir görünümü beraberinde getiriyor. Bagaj kapağının ortasındaki krom çerçeveli parlak siyah marka logosu arka kısımdaki modern görünümü tamamlıyor.


97 dış tasarım kombinasyonu


Müşterilerine sunduğu kişiselleştirme olanaklarını geliştirmeye devam eden yeni Citroen C3, 36 yerine, gövde renklerinden, çift renk uygulamasına, sis farları ve Airbump çevresinde yeni renkli süslemeler ve tavan kapsülünü süsleyen renk uygulamaları da dahil olmak üzere 97 kombinasyon sunuyor. Yeni Citroen C3 2020 modeli yedi gövde rengi, Airbump ve sis lambalarını çevreleyen dört renk paketi, dört tavan rengi seçeneği, üç tavan döşemesi rengi dışında 16 ve 17 inç’lik olmak üzere iki farklı yeni jant modeliyle segmentinin en kişiselleştirilebilir otomobili.


5 kapılı bir B-Hatchback


B segmentinde yer alan, 5 kapılı, 5 kişilik bir hatchback otomobil olan Citroen C3, yeni jenerasyon modelinde 3,99 m uzunluğa, 1,75 m genişliğe, 1,47 mm yüksekliğe ve 2,54 m dingil mesafesine sahip. 300 litrelik bagaj hacmi sunan Yeni Citroen C3 2020 modelinin dönüş çapı ise 10.7 metre.

Haziran ayında yollarda


Yeni Citroen C3 2020 modeli bu yılın Haziran aylarında yollara çıkacak. Otomobilde 1.2 litrelik, 3 silindirli, 12 supaplı, turbo benzinli PureTech motorun yanı sıra 100 HP güç üreten 1.5 litrelik BlueHDi turbo dizel motor da yer alıyor. Bu motorun 83 HP güç üreten versiyonu 5 ileri manuel şanzımana, 110 HP güç üreten versiyonu ise 6 ileri manuel şanzımanın yanı sıra EAT6 tam otomatik şanzımana sahip. Dizel motor ise sadece 5 ileri manuel şanzımanla kumanda ediliyor.

Comments


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya

Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur

Anamur Medya
Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur