top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Citroen C3 Aircross 2021 yüzünü gösterdi


Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli tanıtıldı. C3 ailesinin hatchback modelinin ardından Aircross adlı crossover-SUV modeli de makyajlandı. Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli, yeni bir ön tasarıma, yeni renkli eklentilere ve daha fazla seyahat konforu ile daha iddialı bir kişiliğe kavuştu. Otomobil; yksek tavanlı yapısı ve koruyucu bileşenleriyle temel gövde tasarımını korurken, tamamen yeni bir ön tasarımla daha iddialı bir karaktere sahip bir SUV olarak dikkat çekiyor. “Eğim İniş Asistanı” özelliğine sahip Grip Control çekiş sistemiyle gelişmiş yol yeteneklerini ve bununla birlikte çok yönlü SUV özelliklerini koruyan Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli; modüler, ferah ve aydınlık kabini dışında C5 Aircross modelinde ilk kez kullanıma sunulan Advanced Comfort koltuklarla yeni aktif yaşam tarzını destekleyen konforlu bir SUV olarak öne çıkıyor. Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli, daha büyük ve yenilenmiş 9 inç dokunmatik ekran, merkezi konsolda yeni saklama alanları, çeşitli bağlantı teknolojileri, renkli yükseltilmiş gösterge ekranı ve Top Rear Vision özelliğine sahip geri görüş kamerası dahil olmak üzere 12 farklı sürüş destek teknolojisiyle ile hayatı kolaylaştıran bir B-SUV. Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modelinin uzunluğu 4160 mm, genişliği 1760 mm, yüksekliği 1640 mm, dingil mesafesi ise 2600 mm. Otomobilin bagaj hacmi ise, arka koltukların konumuna bağlı olarak 410-520 litre arasında değişiyor. Bu hacim, arka koltuklar öne katlandığında 1289 litreye çıkıyor. Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli; geniş iç mekanı, yerden yüksek yapısı ve büyük tekerleklerle yola hakim bir duruş sergileyen yüksek gövdesiyle iddialı ve olgun bir SUV duruşu sunuyor. Yenilenen alt gövde kaplaması ve çamurluk ağzı kaplamaları, ön ve arka koruma plakaları ve tam boy tavan barları ile benzersiz ve özgün bir görünüm sergiliyor. C3 Aircross pazara sunulduğunda, tasarımı ve kişiselleştirme olanaklarıyla ait olduğu sınıfa heyecan getirmişti. Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli, bugün gelinen noktada temel karakteristik özelliklerini korurken yenilenen ön tasarımı ve yeni teknolojilerle daha da olgunlaştı.


İddialı ön tasarım


Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli, aracın kişiliğini ve statüsünü geliştiren tamamen yeni ön görünümü ile daha iddialı bir tasarım sergiliyor. CXPERIENCE konsept otomobilden esinlenen ve ilk olarak 2020 yılında yeni Citroen C3’te kullanılan benzersiz ve özgün tasarım felsefesi Citroen’in 2021 yılındaki yeni marka kimliğini gözler önüne seriyor. Yeni ön görünüm, özellikle yeni far tasarımıyla bakışları hemen üzerine çekiyor. Yeni Citroen C3 ve yeni Citroen C4 ile benzer, ancak daha heybetli bir görünüme sahip olan krom marka logosu LED farlara doğru genişliyor. LED farlar yüksek aydınlatma performansıyla daha fazla görüş ve güvenlik sağlıyor. Yeni geometrik desene sahip ön ızgara, renk eklentilerine sahip yeni gümüş gri tampon alt koruma kaplaması gibi detaylar yeni Citroen C3 Aircross’un güçlü ve dinamik görünümünü destekliyor. Yeni ön tasarım yüksek ve yatay tasarımlı motor kaputu ile birlikte modern bir görünüm sunarken aynı zamanda sağlam ve güven veren bir izlenimi de beraberinde getiriyor. Çamurluk ağzı kaplamaları ile birlikte yan gövde kaplamaları bu güçlü görünümü desteklerken Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli B-SUV segmentinde rakiplerinden ayrışmaya ve özgün bir görünüm sergilemeye devam ediyor.


Daha fazla kişiselleştirme seçeneği


Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli yenilenirken kişiselleştirme programı daha da zenginleştirildi. Böylece daha da özgün ve kişiselleştirilmiş bir görünüme sahip bir SUV arayan kullanıcıların beklentileri karşılanıyor. Dış görünüm için birçok kişiselleştirme seçeneği bulunuyor. Haki Gri, Voltaik Mavi ve Kutup Beyazı olmak üzere üçü yeni olmak üzere yedi farklı gövde rengi seçeneği bulunuyor. Gövde renkleri Eloksal Turuncu ve Eloksal Lacivert olmak üzere ikisi yeni dört farklı renk paketi ile kombine edilebiliyor. Renk paketi kapsamında ön alt koruma kaplaması, yan ayna kapakları ve köşe far çerçevelerinde ilgili pakete uygun renk uygulaması yapılıyor. Bunlardan sonuncusunu, seçilen Renk Paketine bağlı olarak yan gövdeye uygulanan yeni küp şeklinde grafikler tamamlıyor. Parlak Siyah ve Eloksallı Lacivert Renk Paketleri için aynalı krom panjur efekti, Polar Beyaz Renk Paketi için beyaz küp efekti ve Eloksal Turuncu Renk Paketi için turuncu küp efekti uygulanıyor. Ayrıca beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı tavan rengi seçeneği bulunuyor. Citroen C3 Aircross’un dinamik ve modern dış görünümünü her ikisi de elmas kesimli veya tamamen siyah olmak üzere 16 inç ve 17 inç jantlar tamamlıyor. Kişiselleştirme seçenekleri, her biri kendi özgün kimliğine sahip dört ambiyans ile iç mekanda devam ediyor. Standart ambiyans gri döşemeler ve gri konsol ile yalın ve sade bir görünüm sunuyor. Modernliği ve seyahat konforunu ifade eden Urban Blue ambiyansı, mavi kumaş ve mavi deri efektli kumaş uygulamasıyla daha sportif bir ruh yansıtıyor. Koltuk sırtlıklarında ve konsolda mavi fitil ve logo uygulamasıyla sportif karakter daha da güçlendiriliyor. Daha havalı ve rahat bir ortam sunan Metropolitan Graphite ambiyansı, grafit deri efektli kumaş, benekli gri kumaş, dokulu açık renkli ahşap görünümlü koltuk sırtlıklarının üst kısmındaki çapraz şerit ile benekli gri dekorlu konsol şeridini bir arada kullanıyor. Hype Grey ambiyansı, gri-yeşil deri ve siyah deri efektli kumaşı, gri-yeşil deri gösterge paneli şeridi ile koltuk sırtlıklarının üst kısmındaki çapraz şeritleriyle marka logosunu bir arada kullanıyor. Metropolitan Graphite ve Hype Grey ambiyanslarında uygulanan ve benzersiz olan dikişli fitil ile marka logosu iç mekana çok daha özel bir hava katıyor ve kalite algısını artırıyor. Söz konusu üst dikiş, yeni Citroën C4'te tanıtılmıştı.Advanced Comfort programı


Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli, Citroen Advanced Comfort programının da katkısıyla araç içi konforu daha da artırarak kullanıcıların kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlıyor. Sınıfının en iyi sürüş konforunu sağladığı iddia edilen süspansiyon ayarlarına ek olarak, Citroen C3 Aircross, ilk kez Citroen C5 Aircross modelinde kullanıma sunulan yeni Advanced Comfort koltuklarla daha da fazla seyahat konforu sunuyor. Urban Blue, Metropolitan Graphite ve Hype Grey ambiyanslarıyla sunulan Advanced Comfort koltuklar; Görsel konfor, Ağırlama konforu, Duruş konforu ve Dinamik konfor olmak üzere dört konfor özelliği ile oturma konforunu iyileştiriyor. Görsel konfor, henüz ilk göz teması ile dolgu malzemesi ve Citroen dikişleriyle yumuşak ve rahat izlenimini veriyor. Ağırlama konforu, bir yatak pedi gibi otururken hemen kendini hissettiren ekstra 15 mm köpük ile sağlanıyor. Geniş ve cömertçe boyutlandırılmış koltukların güçlendirilmiş destekleri Duruş konforunu sağlıyor. Koltuğun ortasındaki yüksek yoğunluklu bir ince katman ve daha kalın ana köpüğün kombinasyonuyla sağlanan Dinamik konfor uzun yolculukları daha konforlu hale getiriyor.


Yeni 9 inç’lik ekran


Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli, sürüşü kolaylaştıran ve daha güvenli bir sürüş sağlayan teknolojilerle donatılıyor. Yeni 9 inç’lik dokunmatik ekran kullanım kolaylığını destekliyor. Yeni yüksek çözünürlüklü ekran, Apple CarPlay ile uyumlu ekran yansıtma özelliği ile yolculukları keyfe dönüştürürken, kablosuz akıllı telefon şarjı gibi özellikler hayatı kolaylaştırıyor. Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli, sürüş konforuna ve sürüş güvenliğine yönelik 12 farklı sürüş destek sistemiyle donatılıyor. Örneğin; yükseltilmiş gösterge ekranı sürüşle ilgili önemli bilgileri sürücünün görüş alanında gösterirken trafik işareti tanıma ve önerme sistemi, Aktif Güvenlik Freni ve otomatik uzun far yardımcısı gibi fonksiyonlar sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma ve Top Rear Vision özelliğine sahip geri görüş kamerası gibi teknolojiler de Citroen C3 Aircross ile olan birlikteliği kolaylaştırıyor ve daha pratik kılıyor. Yeni C3 Aircross, bir SUV olmanın gereklerini yerine getirmek üzere Yokuş İniş Desteği’ne sahip Grip Control ile donatılıyor. Bu özellik yeni C3 Aircross’un farklı yol koşullarında da güvenle ilerlemesine yardımcı oluyor. Sistem, sürücünün ön tekerleklerdeki çekiş gücünü yol şartlarına bağlı olarak ayarlamasına ve dik yokuşlarda bile yokuş aşağı inerken hızı korumasına olanak tanıyor.


Benzinli ve dizel motor seçenekleri


Yeni Citroen C3 Aircross 2021 modeli, yüksek verimlilik seviyesine sahip PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorlarla sunuluyor. Benzinli cephesinde PureTech 110 ve PureTech 130 motor seçenekleri, dizel cephesinde ise BlueHDi motor seçenekleri seçeneği de bulunuyor. Her iki motor seçeneğinde de otomatik ve manuel seçenekleri mevcut.Comentários