top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Citroen C5 Aircross satışa sunuldu


Yeni Citroen C5 Aircross 2022 modeli Türkiye’de 869.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Son 3 yılda Türkiye’de de 16.000 adedin üzerinde satış başarısı yakalayan C5 Aircross SUV, makyajlandırma sonrası yeni teknolojilere ve çok daha modern bir tasarıma kavuştu. Sınıfında standartları yeniden belirleyen yeni Citroen C5 Aircross, Haziran ayından itibaren ülkemizde biri benzinli, diğeri dizel olmak üzere iki motor ve üç donanım seçeneğiyle tutkunlarıyla buluşuyor.


Tasarım yenilendi


Daha modern ve güçlü bir tasarıma kavuşan yeni C5 Aircross, yuvarlatılmış hatların yerini daha keskin hatlara bırakan Citroen’in yeni tasarım dilini benimsiyor. Ön bölüm, daha dikey ve modern olacak şekilde yeniden yorumlanırken bu yaklaşım otomobilin karakterini daha da güçlendirdi. Keskin hatlar ve kademeli dikey yapı yeni C5 Aircross SUV’un yolda daha güçlü bir duruş sergilemesini sağlamış. Yeni C5 Aircross 2022, gündüz sürüş farlarından ayrılan yeni marka logosuyla da dikkat çekiyor. Yeni C5 Aircross SUV, logonun bir krom şerit aracılığıyla gündüz sürüş farlarına kadar uzandığı ürün gamındaki diğer modellerden ayrışıyor. Logo krom yerine siyah lake olarak ön cephede yer alırken, gerçekleştirilen titiz çalışma ile logo için ızgaranın ortasında daha fazla alan yaratılmış. Logo ve V şeklindeki ışık imzası, özenle tasarlanan kaliteli siyah lake şeritle ızgaranın alt kısmı boyunca vurgulanıyor. Logonun altında başlayan desen gündüz sürüş farlarının piyano tuşlarına paralel şekilde dikey olarak yukarıya doğru hareket ediyor. Yeni Citroen kimliğinin karakteristik özelliği olan V şeklindeki led gündüz sürüş farları piyano tuşu tasarımına sahip. Böylece ön farlara yüksek teknoloji ve daha derin görünümlü bir 3 boyut efekti kazandırılıyor. Ayrıca, led vision farlar artık daha belirgin ve koyu arka planıyla aracın güçlü duruşuna katkı sağlıyor. Izgaranın altındaki hava girişinin yeni tasarımı, yeni C5 Aircross’un ön cephesini görsel olarak genişletiyor ve ona daha güçlü bir duruş kazandırıyor. İşlevsel hava kanalları, aerodinamiğin iyileştirilmesine yardımcı oluyor. Parlak Siyah ve Koyu Krom gibi parlak veya sedefli tonlarla süslenen hava kanalları aracın premium imajına katkıda bulunuyor. Merkezi ana hava girişi de, yeni C4 modeline benzer keskin hatlarla daha dinamik ve şık bir görünüm sergiliyor.Ön tampon alt koruması ön cepheyi daha dinamik hale getirerek kalite algısını ve prestiji arttırıyor bunun yanında donanım seviyesine bağlı olarak Parlak Siyah veya Parlak Alüminyum olmak üzere son derece kaliteli farklı malzeme sunuluyor.


Arkada yeni görsel imza


Yeni C5 Aircross 2022, yüksekte konumlandırılan yatay motor kaputu, yandaki krom C imzası, 360 derece cam alanların etkisiyle havada süzülüyor gibi görünen tavanla kendine özgü bir duruş ortaya koyuyor. Yeni C5 Aircross; 230 mm yerden yüksekliği, 720 mm’lik lastik çapları, tavan rayları ve Airbump ile güven veren SUV özellikleri sergilerken yola hakim sürüş pozisyonu SUV sürüş hissini tamamlıyor. Bunun dışında alüminyum ve siyah lake gibi farklı renk ve malzemelere sahip ayrıntılar yeni C5 Aircross’un dinamizmini, şıklığını ve modernliğini daha da güçlendiriyor. Yeni 18 inç elmas kesimli Pulsar alaşım jantlar buna sadece bir örnek. Tüm versiyonlarda standart olan Parlak Siyah yan ayna kapakları dışında, yeni mat siyah eklentilere sahip parlak siyah tavan barları ve yeni tasarımlı “Airbump Renk Paketleri” gibi detaylar görsel çekiciliği daha da arttırıyor. Yeni C5 Aircross 2022, aracın önü ile uyumlu yeni bir üç boyutlu led ışık imzasına sahip stop lambalarıyla donatılırken, boyutu değişmeyen stop ünitesi ışık imzasını oluşturan üç led aydınlatma modülünü vurgulayan koyu renkli camla dikkat çekiyor. Grafik öğeler şık ve ön ışık imzasıyla tutarlı bir görünüm sunuyor. Ön cephede olduğu gibi, piyano tuşu tasarımı, ışık imzasının 3 boyut etkisini güçlendiriyor.Zengin kişiselleştirme seçenekleri


C-SUV segmenti müşterilerinin beklentilerini karşılamak ve aracın sınıf atlama stratejisini güçlendirmek için yeni Citroen C5 Aircross için çok özel kişiselleştirme çözümleri sunuluyor. Yeni C5 Aircross 2022, dış ortam ışığına bağlı olarak koyu maviden siyaha dönen derin ve şık bir mavi olan yeni Gece Mavisi dışında Metalik Beyazı, Sedefli Beyaz, Siyah, Platin Gri, Çelik Gri olmak üzere farklı gövde renkleriyle sunuluyor. Yeni renkler, ön hava girişlerinde ve Airbump’ta da uygulanıyor. Parlak Siyah, Koyu Krom, ve Enerjik Mavi olmak üzere yeni C5 Aircross’un SUV karakterini ve şıklığını vurgulayan üç yeni Renk Paketi bulunuyor. Ayrıca Feel Bold donanım seviyesinden itibaren sunulan çift renkli siyah tavan ve siyah tavan rayları aracın şıklığını güçlendiriyor.


İşlevsel iç mekan


Dış tasarımı daha lüks ve çekici hale getirme hamlesinin ardından, yeni C5 Aircross’un iç tasarımına da daha dinamik ve rafine bir görünüm kazandırıldı. Yola hakim yüksek sürüş pozisyonu, kalite algısı iyileştirilen malzemeler kadar ergonomik ve pratik ara yüzler yeni Citroen C5 Aircross’u rakiplerinden ayırıyor. Yeni C5 Aircross 2022, 10 inç’lik yeni bir dokunmatik ekranla donatıldı. Bu yeni ve daha büyük ekran, iklimlendirme kumandalarına doğrudan erişim işlevi ve daha okunaklı yapısıyla kullanım kolaylığını iyileştiriyor. Havalandırma ızgaraları artık ekranın altında yer alırken, keskin ve yatay bir tasarımla modernize edildi. Ayrıca tamamen kişiselleştirilebilir 12.3 inç’lik dijital gösterge paneli; navigasyon haritası, aktif sürüş destek sistemleri gibi tüm temel ve kişiselleştirilebilir bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına getirip, sürüş güvenliğini destekliyor. Yüksek ve geniş orta konsol, otomatik vitesli versiyonlarda daha ergonomik bir kumanda düzeninin altını çizen ve krom detaylarla zenginleştirilen siyah deri efektli kumaşla modernize edildi. Bu bölümde; yeni e-Toggle vites seçici, Grip Control işlevini de kapsayan yeni bir sürüş modu seçim düğmesi yer alıyor. Orta konsol ayrıca iki adet usb girişi ve kablosuz şarj özelliklerine sahip olan büyük bir depolama alanını da bünyesinde barındırıyor.


Konforlu koltuklar


Yeni C5 Aircross 2022, yeni C4’le kullanıma sunulan yeni nesil Citroen Advanced Comfort koltuklarla donatıldı. Koltuğun merkezinde yüksek yoğunluklu köpük, ekstra 15 mm köpük tabakası ve özel bir konstrüksiyonla Citroen Advanced Comfort koltuklar, görsel konfor, oturma konforu ve sürüş konforu açısından, ayrıca zamanla sarkmaya karşı dirençli özel köpük yüzey sayesinde uzun vadede en iyi çözümü sunuyor. Sürücü ve ön yolcu için daha da gelişmiş bir konfor seviyesi sunmak üzere ısıtma ve masaj işlevleri de devreye giriyor. Ayrıca, iddialı konfor ve kalite seviyesini vurgulamak için çok özel renk ve malzeme seçenekleri sunuluyor. Koltuklar, orta donanım seviyesinde modern kumaş, Shine donanım seviyesinde yeni yumuşak yüzeyli Alcantara ve ayrıca üst seviye delikli deri seçenekleriyle sunuluyor. Kolçaklar ve orta konsol yeni siyah deri efektli kumaş ile ve ön konsol ise yeni siyah deri efektli malzemelerle kaplanıyor. Modernize edilen dört yeni Advanced Comfort ambiyansı daha zarif, dinamik ve kaliteli bir ortam sunuyor. Tüm ambiyanslarda; koltukları, kapı panellerini ve ön konsolu son derece zarif bir şekilde yeni mavi dikişler süslüyor.


Sürüş konforunda da iddialı


Konfor özellikleriyle Citroen DNA’sının seçkin bir temsilcisi olan yeni C5 Aircross 2022, konfor, huzur ve kullanım kolaylığına odaklanan özel bir deneyim sunuyor. Citroen’e özel Progressive Hydraulic Cushions süspansiyon, yol bozukluklarını özenle filtreliyor ve gerçek “Uçan halı” etkisiyle yolcuların mutlak konfor içinde seyahat etmelerini sağlıyor. Yeni C5 Aircross 2022, segmentte üç bağımsız kızaklı, katlanabilir ve geriye yatırılabilir arka koltuk sunan tek SUV olarak kullanıcılara gerçek bir SUV’da gelişmiş bir işlevsellik ve modülerlik seviyesi sunuyor. 580-720 litre arasında arasında olan bagaj hacmi de bu segment için bir rekor olurken geniş ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı başarıyor. Ayrıca araç içindeki koza etkisini güçlendiren akustik lamine ön cam gibi çözümlerle ses yalıtımına da ekstra özen gösterilmiş.


Güvenlik teknolojileri standart


Yeni C5 Aircross 2022, yolcularının konfor ve güvenliğini iyileştirmek için birçok yeni nesil teknoloji sunuyor. Yeni C5 Aircross kullanıcıları; Dur & Kalk işlevine sahip Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi ve Aktif Şerit Takip sistemini birleştiren ikinci seviye otonom sürüş sistemi Otoyol Sürüş Destek Sistemi dahil olmak üzere öncü sürüş destek sisteminden yararlanıyor.

Anasayfa: Video Player

Anamur Medya

Yeni BMW 420i Gran Coupe 2023 Baba Oğul Test

Anamur Medya
Yeni BMW 420i Gran Coupe 2023 Baba Oğul Test
Yeni BMW 420i Gran Coupe 2023 Baba Oğul Test
Şimdi Oynuyor
30:19
Dacia Spring 65 HP Otomatik 2023 Test / Elektrikli Dacia Spring modelinin şehiriçi menzilini ölçtüm

Dacia Spring 65 HP Otomatik 2023 Test / Elektrikli Dacia Spring modelinin şehiriçi menzilini ölçtüm

26:32
Videoyu Oynat
Chery Tiggo 7 Pro 1.6 T-GDI DCT 4x2 2023 Baba Oğul Kız Test / Şehirde ve uzun yolda ne yaktı?

Chery Tiggo 7 Pro 1.6 T-GDI DCT 4x2 2023 Baba Oğul Kız Test / Şehirde ve uzun yolda ne yaktı?

24:36
Videoyu Oynat
Yeni Volvo XC90 Recharge T8 AWD PHEV 455 HP 2023 Baba Oğul Kız Test

Yeni Volvo XC90 Recharge T8 AWD PHEV 455 HP 2023 Baba Oğul Kız Test

25:00
Videoyu Oynat
Açılışta @dogankabak misafirimiz oldu! / Jeep Avenger 2023 Baba Oğul Test

Açılışta @dogankabak misafirimiz oldu! / Jeep Avenger 2023 Baba Oğul Test

28:25
Videoyu Oynat
Yeni Fiat Doblo Combi 1.5 Dizel Otomatik 2023 Baba Oğul Kız Test

Yeni Fiat Doblo Combi 1.5 Dizel Otomatik 2023 Baba Oğul Kız Test

33:57
Videoyu Oynat
Yeni Toyota C-HR 1.8 Hybrid e-CVT 4x2 2023 Test / Sürüşünü @AycaninArabalari ile çektik

Yeni Toyota C-HR 1.8 Hybrid e-CVT 4x2 2023 Test / Sürüşünü @AycaninArabalari ile çektik

24:47
Videoyu Oynat
Yeni Ford Tourneo Custom 2.0 lt 170 HP Otomatik 8+1 2024 Test / Emre Anamur

Yeni Ford Tourneo Custom 2.0 lt 170 HP Otomatik 8+1 2024 Test / Emre Anamur

19:27
Videoyu Oynat
Anasayfa: Gallery

İLETİŞİM

İstanbul / Turkey

  • youtube
  • instagram
  • twitter
  • facebook
  • linkedin
bottom of page