top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Ford Transit Van ve Kamyonet yollarda


Ford, Transit’in 5000 kg (5 ton) azami yüklü ağırlığa sahip kamyonet ve van versiyonlarını tanıttı. Ford’un bugüne dek ürettiği taşıma kapasitesi en yüksek Transit olarak öne çıkan yeni 5 tonluk Transit araçlar, daha gelişmiş süspansiyon, aktarma organları ve frenler gibi çeşitli özellikler içeren varyantlarla dikkatleri üzerine çekiyor.


5 ton taşıma kapasitesi


Ford, ticari araç ailesinin sevilen üyesi Transit’in daha fazla yükleme kapasitesi sunan, yeni 5 tonluk Transit Van ve Transit Kamyonet versiyonlarını müşterilerine sundu. Ticari hayatın zorlu, pratiklik gerektiren şartlarına göre tasarlanan, Transit’in yeni van ve kamyonet versiyonları, ağır ticari emisyon (HDT) normlarına uygun Ford’un 170 HP 2.0 litre EcoBlue dizel motoruyla dayanıklılık, performans ve yakıt verimliliği en üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Ayrıca, filo çözümleri için, isteğe bağlı olarak sınıfının lideri 10 ileri vitesli otomatik şanzıman seçeneğiyle de tercih edilebiliyor. 300 kg ek taşıma kapasitesi, özellikle belediye hizmetleri ve inşaat gibi alanlarda çalışan ağır ticari araç operatörlerin hayatını kolaylaştırıyor.


Farklı seçenekler sunuluyor


5 tonluk Transit’in van versiyonu Ford’un ikonik yüksek tavanlı Transit Jumbo Van versiyonu olarak maksimum 2422 kg’a kadar net yük taşıma kapasitesi, 15,1 metreküp yük hacmi ve 5 Euro palet kargo taşıyacak kadar yük alanıyla sunuluyor. Takviyeli yan gövde, daha ağır yükler taşınırken dayanıklılığı destekliyor. Mevcut modelden yeni versiyona aktarılan düz yükleme alanı, bağlama noktaları, arka tampona entegre basamak ile 4217 mm yükleme uzunluğu sağlıyor. Böylece boru veya panel gibi standart uzunluktaki ürünleri de yüklemeyi ve taşımayı kolaylaştırıyor. Ford’un 5 tonluk Transit Kamyoneti ise müşterilere 3 farklı dingil mesafesi, 4 farklı şasi uzunluğu, veya sürücü dahil 7 kişiye kadar koltuk içeren çift kabin gibi özellikler arasından gereksinimlerine en uygun olanları seçebilme imkânı sunuyor. 5 tonluk Transit kamyonetin çift kabinli versiyonu, kasasız olarak, 2690 kg’a kadar maksimum yük taşıma kapasitesine sahip. Tek kabin versiyonu ise, filo çözümleri dahilinde isteğe bağlı sunuluyor. Transit kamyonet ayrıca, damperli, yandan yüklemeli, üstten erişimli veya araç taşıyıcı gibi açık gövde dönüşümleri için ideal bir seçenek oluyor.


Daha güçlü mekanik sistemler


Ford’un bugüne kadarki en yetenekli Transit versiyonları, önemli mekanik yenilikleri de içeriyor. Tüm 5 tonluk Transit versiyonlar, arka tekerden çekiş özelliğiyle tam yüklü haldeyken optimum yol tutuşa sahip olmanın yanı sıra Ford’un Euro 6 güç aktarma organlarıyla donatılmış oldukları için optimum dayanıklılık, performans ve yakıt verimliliği sunuyor. 170 HP 2.0 litre EcoBlue dizel motor, 390 Nm’ye kadar tork üreterek en ağır yüklerin taşınmasını kolaylaştırıyor. Elektrik Destekli Direksiyon tüm 5 tonluk Transit’lerde standart donanım olarak sunuluyor. Yeni 5 tonluk Transit araçlar, altı vitesli manuel şanzıman ya da filo çözümleri için isteğe bağlı olarak, Ford’un sınıfının lideri 10 vitesli otomatik şanzımanı ile de tercih edilebiliyor. 5 tonluk Transit’in arttırılmış yük taşıma kapasitesi, geliştirilen mekanik özelliklerin daha kabiliyetli olmasını sağlayan bakım ve işletim kolaylığına sahip. Daha gelişmiş tekerlek göbeği tertibatları, tekerler ve daha geniş 205 mm arka lastiklerin yanı sıra arka aksta daha gelişmiş frenler içeren şasi, ağır yüklerin kolayca taşınmasını sağlıyor. Vanlar ayrıca daha ağır kargoları desteklemek için takviyeli üst gövde yapılarından ve diğer donanımlardan da yararlanıyor. Tüm bunlara ek olarak, Kuzey Amerika’da satılan Transit modellerinde sağlamlığı ve dayanıklılığı ile kendini kanıtlayan 3500 kg kapasiteli arka aks, yeni 5 tonluk Transit’le ilk defa Türkiye’ye geliyor.


Sürüş konforundan vazgeçilmedi


Yeni 5 tonluk Transit araçlar, 2019 yılının sonlarında Transit ailesine eklenen iç tasarım özellikleri, ileri güvenlik ve sürücü destek teknolojilerini de içeriyor. Bunlar arasında Ford’un SYNC 3 iletişim ve eğlence sistemi ile Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcısı gibi teknolojileri etkinleştiren Elektronik Kontrollü Direksiyon yer alıyor. 5 tonluk Transit van 286.900 TL’den ve 5 tonluk Transit kamyonet versiyonu ise 313.600 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarıyla Ford Yetkili Satıcıları’nda müşterileri bekliyor.

Comments


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya

Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur

Anamur Medya
Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur