top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Honda Civic Type R yollarda (Test videolu)


Honda’nın 25 yıllık köklü hot hatch geçmişine dayanan yeni Civic Type R modeli Türkiye yollarına çıktı. Arttırılmış performansı ve gelişmiş sürüş dinamikleriyle öne çıkan FL5 kasa kodlu 2023 model Civic Type R, 2.0 litre VTEC 4 silindirli turbo beslemeli VTEC motoruyla daha fazla güç (329 HP), daha fazla tork (420 Nm) ve daha yüksek performans sunuyor. Güçlenen yeni Honda Civic Type R, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 5.4 saniyede tamamlıyor ve 275 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Honda Type R tutkunları için beyaz ve kırmızı renk seçeneği bulunan model 3.350.000 TL’lik satış fiyatına sahip olacak. Yeni Honda Civic Type-R, 17 Haziran 2023 tarihinde Honda bayilerindeki yerini aldı.“Ürün gamımızı genişletmeyi sürdürüyoruz”


Honda Türkiye’deki yenilikleri değerlendiren Başkan Satoru Yamada, "Honda olarak Türkiye otomotiv pazarındaki gelişmelere ve tüketici beklentilerine yönelik ürün gamımızı büyütmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda elektrifikasyon stratejimiz kapsamında da hızla ilerliyoruz. Bunun en güzel örneği olarak yeni hibrit SUV modellerimiz ZR-V ve CR-V’yi yılın son çeyreğinde müşterilerimiz ile buluşturmamız olacak’’ dedi. Başkan Yamada ayrıca 6 yıl sonra tekrar Türkiye yollarına çıkan yeni Civic Type R’ın Honda ekipleri tarafından özel performans sunmak için geliştirildiğinden de bahsetti.“Bu yıl 50 adet getireceğiz”


Honda Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer Civic Type R’a ilişkin olarak, “Hothatch sınıfının en güçlü modellerinin başında gelen Honda Civic Type R, bugüne kadar satış grafiğiyle Türkiye’de segmentinin en çok satan modellerinden biri oldu. 2022 yılında yüksek performanslı hatchback modelimiz Civic Type R'ın 25’inci yılını kutladık, nihayet Türkiye yollarına çıkacağı için heyecanlıyız” dedi. Civic Type R’ın ürün gamı içerisinde özel bir yeri olduğunu vurgulayan Kılıçer ayrıca “Civic Type-R taşıdığı özelliklerin yanı sıra muhtemelen son içten yanmalı modelimiz olduğu için de çok özel bir yere sahip. Tabii ki talebi çok ancak her ülke için belirlenen kota var. Bu yıl içerisinde 50 adet getirmeyi hedefliyoruz ancak bu sayıyı arttırmak için şimdiden talepte bulunduk” şeklinde konuştu.Yeni Honda Civic Type R FL5 2023 modeliyle ilgili tüm detayları aşağıdaki test videosunu izleyerek öğrenebilirsiniz.


Commentaires


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya

Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur

Anamur Medya
Renault Austral 1.2 lt Tam Hibrit 200 HP E-Tech Hybrid Esprit Alpine 2024 Test / Emre Anamur