top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Honda HR-V Sport 2020 satışa sunuldu


Yeni Honda HR-V Sport 2020 modeli Türkiye’de 249.000 TL fiyatla satışa sunuldu. HR-V Sport, 182 HP gücünde 1.5 litrelik, turbo benzinli motoruyla, maksimum sürüş keyfi ve performansı kompakt SUV segmentine taşıyor. Dikkat çekici detaylarla yenilenerek sportif tasarımıyla fark yaratmayı hedefleyen Yeni Honda HR-V Sport 2020 modeli, yeni spor versiyonuyla hem yol performansına hem de kompakt SUV modele sahip olmak isteyenler için ideal bir seçenek olacak.

182 HP güç ve 220 Nm tork

Yeni Honda HR-V Sport, 182 HP güç ve 220 Nm tork üreten, turbo beslemeli, 1.5 litre hacimli i-VTEC benzinli turbo motoruyla sürüş performansı isteyen kompakt SUV severlerin tüm beklentilerini karşılarken sportif değişimlerle yenilenen iç ve dış görüntüsüyle de dikkat çekiyor. İlk bakışta dış görünümde dikkati çeken bal peteği görünümlü ön ızgarayı tamamlayan siyah renkteki yan marşpiyeller, siyah jantlar, siyah yan aynalar, siyah çamurluk korumalıklar ve siyah arka tampon Honda HR-V’nin sportif ruhunu ortaya koyuyor. Bu parlak siyah detaylara ek olarak LED ön sis farları, 18’’ alaşımlı siyah jantlar, çift egzoz çıkışı ve arka spor tampon da yeni görünümdeki sportif ruhu sergileyen unsurlar arasında yer alıyor.

İç mekanda siyah-koyu kırmızı kombini

Yeni Honda HR-V Sport 2020 modelinin dokunma hissi uyandıran yumuşak malzemelerle bezenen Magic Seat (Sihirli Koltuk) tasarımı da yolcuyu daha da kavrayan bir yapıyla geliştirildi. İç mekanın en belirgin değişimi olan, koltuklarda ve konsolda kendini gösteren siyah ve koyu kırmızı renkleri içeren tasarım ise spor çizgisini güçlendiriyor. Alaşım pedallar da dış gövdedeki parlak siyah detayını tamamlıyor. Kabin konforu özellikleri arasında Executive donanımda da yer alan Aktif Gürültü Engelleme Sistemi yer alıyor. Bu özellik ile Yeni Honda HR-V’de sürücü ve beraberindeki yolcular 100 km/s hızla seyahat ederken sadece 65 dB’lik kabin gürültüsü hissedebiliyor. Honda Connect ile gelişmiş multimedya ve bağlanabilirlik çözümleri sunan Honda HR-V Sport, elektrikli park freni, dokunmatik iklimlendirme paneli ve One - Touch Indicator gibi özelliklerin yanı sıra Akıllı Dokunmatik İç Mekan tasarımı da kullanım kolaylığını arttırıyor.Gelişmiş teknolojiler

Yeni Honda HR-V Sport 2020 modelinde bulunan Şehir içi Aktif Fren Sistemi özellikle şehir içindeki düşük hızlarda gerçekleşen kazaları önlemek için tasarlandı. Radar teknolojisi ile sürüş yönünde yolu tarayan sistem olası bir çarpışma riski oluşması halinde sürücüyü sesli ve işitsel olarak uyararak otonom olarak fren yapıyor. Honda’nın Gelişmiş Sürücü Destek Sistemi’nde (ADAS) ise aracın önüne ve arkasına bakan kameralar dışında radar sensörleri de kullanıyor. Altı hava yastığı ile donatılan Honda HR-V’nin platformu Honda’nın çarpma enerjisini daha eşit bir şekilde dağıtmak için birbirini bağlayan yapısal elemanlar ağını kullanan ACE™ (Gelişmiş Uyumluluk Mühendisliği) gövde yapısından yararlanıyor.

Fiyatı 249.000 TL

Platin Beyaz, Ralli Kırmızı ile Sport versiyona özel Platin Gri olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip olan CVT otomatik şanzımana sahip Yeni Honda HR-V Sport 2020 modeli 249.000 TL’den satışa sunuldu.


Honda HR-V 2019 baba oğul test videosunu izleyebilirsiniz:Anasayfa: Video Player