top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Hyundai Tucson 2021 satışa sunuldu


Yeni Hyundai Tucson 2021 fiyat listesi açıklandı. 21 Mayıs 2021 tarihinde düzenlenen çevrimiçi basın toplantısıyla Türkiye lansmanı yapılan ve satışa sunulan yeni Hyundai Tucson 2021 Türkiye fiyatları şu şekilde açıklandı:


Yeni Hyundai Tucson 1.6 T-GDI DCT Comfort 4x2: 377.000 TL

Yeni Hyundai Tucson 1.6 CRDi DCT Prime 4x2: 436.000 TL

Yeni Hyundai Tucson 1.6 CRDi DCT Elite 4x2: 490.000 TL

Yeni Hyundai Tucson 1.6 CRDi DCT Elite Plus 4x4: 549.000 TL


Yeni Hyundai Tucson 2021 modelinde 1.6 lt turbo benzinli (T-GDI) ve 1.6 lt turbo dizel (CRDi) olmak üzere iki motor ve 7 ileri DCT şanzıman bulunuyor. Ayrıca otomobilde 4x2 ve 4x4 aktarma sistemleri de mevcut.


Yeni Hyundai Tucson 2021 hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki yazıdan ulaşabilirsiniz.


Yeni Hyundai Tucson 2021 modelinin örtüsü kalktı. Dijital lansmanla “Teknoloji Harikası” olarak tanıtılan yeni Tucson, Hyundai’nin tasarım devrimini temsil ediyor. Yeni parametrik gizli farlar, ileri seviye güvenlik donanımları ve şık iç mekanıyla dikkat çeken Yeni Hyundai Tucson 2021 modeli; hibrit, plug-in-hybrid (şarj edilebilir hibrit) ve 48V hafif hibrit motor seçeneklerine sahip. İlk kez 2004 yılında tanıtılan ve dünya çapında 7 milyondan fazla satılan Tucson, Avrupa pazarında da 1.4 milyon adetlik satış başarısı gösterdi. Hyundai’nin tasarım açısından imajını ve aynı zamanda tüm pazarlardaki saygınlığını arttıran araç, şimdi de markanın yeni “Sensuous Sportiness” yani “Duygusal Sportiflik” tasarım kimliğini ön plana çıkarıyor. Geçtiğimiz yıl Los Angeles AutoMobility Fuarı’nda tanıtılan Vision T Concept baz alınarak üretilen Yeni Hyundai Tucson 2021 modeli, kompakt SUV segmentine sıradışı tasarım özellikleriyle farklı bir bakış açısı getiriyor. Hyundai Tucson aynı zamanda hibrit, plug-in hibrit ve 48 volt hafif hibrit motor seçenekleriyle de Avrupa pazarındaki elektrikli otomobillere alternatif modeller sunmuş oluyor. Hyundai’nin hemen hemen tüm pazarlarda sunduğu küresel bir model olan Tucson, birkaç farklı fabrikada aynı anda üretilecek. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Avrupa pazarı için Çekya’daki Nosovice fabrikasında üretilecek olan Tucson, EV’lerin haricinde benzinli ve dizel motorlarıyla yine bölgedeki favori modellerden biri olacak.


Parametrik dinamikler


Bir önceki neslinden tamamen farklı bir tasarıma sahip olan Yeni Hyundai Tucson 2021 modeli, bu açıdan Hyundai için bir devrimi temsil ediyor. Genel olarak, selefinden daha büyük ve daha geniş bir gövdeye sahip olan Hyundai Tucson, eski nesline göre daha kaslı duruşu, sert ve keskin hatları ve dinamik oranlarıyla oldukça güçlü bir SUV imajı çiziyor. “Sensuous Sportiness” tasarım kimliğine göre geliştirilen popüler model, orantı, mimari, stil ve teknoloji ile karakterize ediliyor. Tasarımının haricinde, yenilikçi teknoloji ve üst düzey mobil çözümlerle de hayata geçirilen Tucson, sahibiyle arasında muhteşem bir bağ kurmayı amaçlıyor. Geleneksel çizim ve eskiz yöntemlerinden kaçınan Hyundai tasarımcıları, en yeni dijital teknoloji ile geometrik algoritmalar üretti. Bu sayede Yeni Hyundai Tucson 2021 modelinin fütüristik tasarım öğelerini ileri seviyeye doğru geliştirdiler. "Parametrik dinamikler" olarak bilinen bu tasarım süreci, benzersiz bir estetik oluşturmak için dijital verilerle oluşturulan çizgileri, açıları ve paralel hatları kullanıyor. Modelin öne çıkan en büyük özelliği ise tasarımla bütünleşen yeni parametrik gizli far sistemi. Araç çalıştırıldığı zaman beliren farlar, ön bölümde oldukça güçlü bir ilk izlenim sağlıyor. Işıklar söndüğünde ise aracın ön kısmına hakim olan geometrik desenler ön plana çıkıyor. En son teknolojiye sahip bu aydınlatma teknolojisi sayesinde, gündüz farları açıldığında da ızgaranın koyu krom görünümü, mücevher gibi şekillere dönüşüyor. Parametrik tasarım çizgisi, aracın yan tarafında da önemli bir tasarım öğesi olarak da dikkat çekiyor. Sert geçişli yüzeyler, şık ve oldukça erkeksi bir siluet oluşturuyor. Aynı zamanda aracın bütünüyle çarpıcı bir kontrast oluşturarak dururken bile ileriye doğru hareket ediyormuş gibi bir izlenim uyandırıyor. Dinamik çizgiler, 19 inç jantlar ve geniş hava girişli tamponlar, güçlü ve atletik bir duruş sağlıyor. Tucson’un sportif tasarım çizgileri, yan aynalardan başlayıp C sütununa kadar devam eden krom parçalarla da ekstra olarak vurgulanıyor. Yandan bakıldığında etrafı saran kapılar, dinamik ve açılı plastik dodiklerle oldukça sağlam bir uyum oluşturuyor. Arkada da parametrik gizli stop lambalarına sahip olan Tucson, burada ana tasarım temasını sürdürüyor. Tucson’un arka tamponu, parametrik desen ayrıntılarıyla desteklenmiş üç boyutlu bir efektle bütünleşiyor. Spoylerin altına yerleştirilen gizli arka sileceklerin uygulandığı ilk Hyundai modeli olan Tucson, pürüzsüz camdan üretilmiş üç boyutlu bir logoya da sahip. Dokuz farklı yeni renk seçeneğiyle üretilecek olan Tucson’un çift tavan renk opsiyonu da var.


Sade ve çarpıcı kokpit


Yeni Hyundai Tucson 2021 modelinin sofistike ve ferah iç mekanında da üç farklı renk kombinasyonu bulunuyor. Teknoloji üssünü andıran yeni nesil iç mekanda daha önceki Hyundai modellerinden farklı olarak alışılmışın dışında çizgiler var. Teknoloji ve bilgi uyumlu kokpit, şelalelerden ilham alınarak tasarlanmış. Orta konsoldan başlayarak arka kapılara kadar akan gümüş renkli çizgiler, birinci sınıf malzemelerle bütünleştirilmiş. Segment lideri olma hedefiyle yola çıkacak olan Tucson’da teknolojinin kusursuz entegrasyonu, dijital deneyim ile devam ediyor. Yeni 10.25 inç AVN-T ekran, aracın kokpitini tamamen dolduruyor. Hyundai tasarımcıları, fiziksel düğmeler ve klasik butonlardan vazgeçerek tüm işletim ve kontrol mekanizmasını AVN üzerinden gerçekleştiriyor. Klima, havalandırma ve multimedya işlevleri dokunarak kontrol edilebiliyor. Tam dokunmatik ekran konsolu içeren ilk Hyundai modeli olan Tucson, alçak bir gösterge paneli de sahip. Analog yerine dijital ekrana sahip bir gösterge ile gelen otomobil, sürüşle ilgili tüm bilgileri anlık olarak sürücüsüne iletiyor. Orta konsolun iki yan cebinde kablosuz şarj pedi ve saklama bölmeleri bulunurken aynı zamanda 10 farklı parlaklık seviyesi olan ortam aydınlatmasına da yer verilmiş.


Daha uzun ve daha geniş


Tamamen yeni bir platformda geliştirilen Yeni Hyundai Tucson 2021 modelinin dinamik oranları, yolcuların konforunu ve ferahlığını ön planda tutuyor. Bir önceki nesle göre 20 mm daha uzun, 15 mm daha geniş ve 10 mm arttırılmış dingil mesafesi gelen yeni Tucson, kısacası her zamankinden daha büyük. Özellikle arkada oturan yolcular, 26 mm ek diz mesafesinin keyfini çıkarak saatlerce uzun yolculuklar yapabilecekler. Bu arada, bagaj kapasitesi de seçilen motor ve güç aktarım sistemine bağlı olarak 33-107 litre arasında arttırılmış. Hyundai tarafından açıklanan hacim 620 litre ve koltuklar katlandığında 1799 litreye çıkıyor.


4x2 ve 4x4 versiyonları var


Hyundai’nin gelişmiş HTRAC dört tekerlekten çekiş sistemiyle satışa sunulacak olan Yeni Hyundai Tucson 2021 modeli, isteğe bağlı olarak 4x2 seçeneğine de sahip olacak. Dünyanın en zorlu yarış pistlerinden biri olarak kabul edilen Nürburgring Nordschleife’de defalarca test edilen otomobil, oldukça sportif ve aynı zamanda konfor vaad eden yeni tip bir süspansiyon sistemiyle donatılmış. Elektronik kontrollü süspansiyon sistemi (ECS), sürüş modlarına göre sertliğini ve rijitliğini değiştirebiliyor. Önde MacPherson gergi kolu ve arkadaki çoklu bağlantılı süspansiyonu ile üst düzeyde konfor sunan Tucson, yeni fren sistemiyle de güvenliği unutmamış oluyor. Süspansiyonla uyumlu olarak çalışan “Motor Tahrikli Hidrolik Direksiyon (R-MDPS)”, modlara göre tepkilerini anlık olarak değiştirebiliyor ve kullanıcısına üst düzey bir sürüş keyfi sunuyor.

Comments


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya