top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Kamiq ve Scala 2024 satışa sunulduYeni Kamiq ve Scala 2024
Yeni Kamiq ve Scala 2024

Yeni Kamiq ve Scala 2024 modelleri Türkiye yollarına çıktı.  Geçtiğimiz yılı rekor satış adetleriyle tamamlayan Škoda, 2024 yılına da hızlı başladı. Markanın iddialı modelleri Kamiq ve Scala ailesi, yenilenerek Škoda showroomlarındaki yerini almaya başladı. Kamiq ve Scala ailesi, zengin donanım seçenekleriyle Türkiye’de kullanıcıların beğenisine sunuldu.

 


Yeni Kamiq ve Scala 2024
Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar

“Ürün gamımız daha da güçleniyor“

 

Markanın yeni modelleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Yüce Auto-Škoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Škoda, Türkiye’deki geniş ürün yelpazesini 2024 yılı içerisinde daha da güçlendirecek. Bu atağımızın ilki ise, Scala ve Kamiq ailelerinin yenilenen versiyonları oldu. Bu modelleri ilk kez 2020 yılında satışa sunmuştuk ve bireysel müşterilerin yanı sıra filo müşterileri de büyük ilgi gösterdi. Aynı zamanda kadın kullanıcılarımızın oranının da artmasına öncülük ettiler. 2020’den bu yana her iki modelden 38 binin üzerinde satış adedi elde ettik. Yenilenen modeller hem globalde hem de Türkiye’deki müşterilerin geri bildirimleri dikkate alınarak geliştirildi. Her iki modelimiz de keşfetmeyi seven bireylerin, ailelerin ve kurumsal müşterilerimizin gözdesi olmaya devam edecek. 2024 yılı için Scala’dan 4 bin adet ve Kamiq modelinden 8 bin adet satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Scala ve Kamiq’in ardından ise yeniliklerimiz hız kesmeyecek. Bu yıl içerisinde yeni nesil Superb ve Kodiaq modellerinin yanı sıra yenilenen Octavia’yı müşterilerimizle buluşturacağız. Ayrıca büyük ilgi uyandıran tam elektrikli modellerimiz Enyaq ve Enyaq Coupe de bu yıl sunacağımız modellerden olacak“ dedi.

 

Üç zengin donanım seviyesiyle Türkiye‘de

 

B-SUV ve C-Hatchback segmentinin iddialı oyuncuları Yeni Kamiq ve Scala 2024 modelleri, daha dikkat çekici yeni tasarımları ve verimli motor seçeneklerinin yanı sıra, bir dizi gelişmiş asistan sistemleriyle yüksek seviyede aktif ve pasif güvenlik donanımları sunarak öne çıkıyor. Türkiye’de showroom’larda satışa sunulmaya başlanan Kamiq ve Scala, Elite, Premium ve Monte Carlo olmak üzere üç donanım seçeneğiyle tercih edilebiliyor. Başlangıç versiyonundan itibaren zengin standart donanımlarıyla öne çıkan Kamiq ve Scala, her zaman olduğu gibi sınıfının en iddialı seçenekleri olacak. Yeni Kamiq ve Scala 2024 modellerinde başlangıç seviyesi olan Elite donanımında 8 inç Dijital Gösterge Paneli ve 8.25 inç Multimedya Ekranı, Yaya Algılama Özellikli Ön Bölge Frenleme Asistanı, Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Algılama Sistemi, Manevra Frenleme Fonksiyonu, Hız Sabitleyici, Bi-LED ön far grubu, 3D Dinamik Sinyal Özellikli TOP LED Arka Aydınlatma Grubu, Kablosuz Smartlink, 4 adet USB-C Girişi ve 16” Alüminyum Alaşımlı Jantlar gibi birçok özellik standart olarak sunuluyor. Premium donanımda Geri Görüş Kamerası, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima, Kablosuz Şarj Ünitesi, Sürüş Modu Yönetimi, F1 Şanzıman ve 17” Alüminyum Alaşımlı Jantlar gibi donanımlar yer alıyor. Ürün gamının en üstü olan Monte Carlo’da ise 18” Ursa jantlar, Full LED Matrix Ön Far Grubu, Panoramik Cam Tavan, 10.25” Dijital Gösterge Paneli, Elektrikli Bagaj Kapağı, Otomatik Park Pilotu gibi donanımlar dikkat çekiyor.

 


Yeni Kamiq ve Scala 2024
Yeni Scala 2024

Yüksek verimlilik ve performans sunan motor seçenekleri

 

Škoda, Yeni Kamiq ve Scala 2024 modellerinde dinamik sürüşle birlikte verimli motorlar sunuyor. Her iki modelde de yüksek verimliliğe sahip iki modern TSI ünitesi yer alıyor. Üç silindirli, gücü 110 PS’ten 115 PS’e yükseltilmiş 1.0 TSI motor ve dört silindirli 150 PS’lik 1.5 TSI motor tercih edilebiliyor. ACT silindir kapama teknolojisine sahip olan motor, güç gerekmediğinde iki orta silindiri kapatarak yakıt tüketimini azaltıyor.

 


Yeni Kamiq ve Scala 2024
Yeni Kamiq 2024

Lansmana özel fiyatlar

 

Her açıdan daha iddialı hale gelen B-SUV modeli Kamiq 1 milyon 509 bin 900 TL’den ve C-Hatchback modeli Scala 1 milyon 409 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken showroom’larda da lansmana özel fırsatlar müşterileri bekliyor. 150 HP güç üreten 1.5 litrelik motorla sunulan Monte Carlo versiyonu, Kamiq modelinde 1 milyon 969 bin 900 TL ve Scala modelinde 1 milyon 799 bin 900 TL’den tercih edilebiliyor. Diğer versiyonlarda da olduğu gibi, lansmana özel fırsatlar Škoda showroom’larında müşterileri bekliyor.


Comments


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya