top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Nissan Qashqai 2022 satışa sunuldu


Yeni Nissan Qashqai 2022 modeli 626.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Bugüne kadar dünyada 5 milyon, Türkiye’de ise 155.000 adetten fazla satışla büyük bir başarıya imza atmış olan kompakt SUV Qashqai, üçüncü jenerasyonuyla liderlik iddiasını sürdürecek. Yeni nesil tasarım felsefesi “V Motion” ön ızgara, ince ve keskin hatlarıyla öne çıkan led farları ve modelde ilk kez sunulan siyah/gri tavan tasarımıyla göze çarpan yeni Nissan Qashqai 2022 modeli, NASA teknolojisiyle geliştirilen Nappa deri koltuklara sahip. Yeni Nissan Qashqai 2022 modeli; yüksek tork değeri, düşük yakıt tüketimi ve karbondioksit salımına sahip 1.3 litre benzinli, hafif hibrit (mild hybrid) motor teknolojisi, 4x4 çekiş sistemi ve shift-by-wire özelliği içeren geliştirilmiş X-Tronic adlı CVT şanzımanıyla dikkat çekiyor.


Yeni CMF-C platformunda geliştirildi


Yeni Nissan Qashqai 2022 modeli; yenilikçi dış tasarımı, teknolojik iç mekanı, yeni konfor özellikleri ve geliştirilmiş sürüş dinamikleriyle öne çıkmayı hedefliyor. Yeni CMF-C platformu sayesinde yüzde 41 daha dayanıklı (rijit), güvenli ve geniş bir yapı sunarken sürüş keyfi konusunda da çıtayı yükseltmeyi hedefliyor. Yeni Nissan Qashqai’de NASA teknolojisi ile geliştirilen Nappa deri koltuklar yolculara maksimum konfor sağlıyor. Her bir araç için üretimi 25 günde tamamlanan bu özel teknoloji ürünü koltuklar, tercih edildiğinde kullanıcılara ısıtma ve hafıza özelliklerini de standart olarak sunuyor. Nissan’ın Türkiye’deki modellerinde ilk kez yeni Qashqai’de tanıtılan masaj fonksiyonlu ön koltuklar, hızı ve şiddeti ayarlanabilir üç farklı masaj seçeneğiyle yolculukları daha keyifli hale getiriyor.


Gelişmiş araç içi bilgi ve eğlence teknolojileri


Sınıfının en geniş ekranlarından birine sahip olan ve Qashqai’de ilk kez kullanılan 12.3 inç büyüklüğündeki tam dijital gösterge paneli, kişiselleştirilebilen 13 farklı bilgilendirme ekranı seçeneğiyle sürücünün dijital sürüş deneyimini üst seviyeye taşıyor. İç mekan tasarımında kablosuz Apple CarPlay altyapısına sahip 9 inç genişliğindeki dokunmatik bilgi-eğlence ekranı öne çıkıyor. Ayrıca BOSE mühendisleri ile geliştirilen 10 hoparlörlü (8 hoparlör & 2 Subwoofer) ses sistemi yolcuların müzik deneyimini keyifli hale getiriyor.Yeni Nissan Intelligent Mobility özellikleri


Yeni Nissan Qashqai 2022 modelinde sınıfında ilk kez kullanılan, Önsezili Akıllı Çarpışma Sistemi, öndeki üç araca kadar algılayıp araçlardan biri fren yaptığında sürücüyü uyarıp, çarpışmayı engelleyebiliyor. Bunun dışında Qashqai’de ilk kez kullanılan Akıllı Hız Sabitleme Sistemi, Direksiyon Destekli Şerit Takip Asistanı, Akıllı Arka Çapraz Trafik Uyarısı ve Akıllı Kör Nokta Önleme Sistemi yolcuların güvenliğini maksimum seviyeye çıkarıyor.


Türkiye’deki ilk hafif hibrit C-SUV


Nissan, yeni Qashqai’nin motorunda daha fazla verimlilik sağlayan ve karbon emisyonunu azaltan hafif hibrit (mild hybrid) teknolojisini kullandı. Hafif hibrit teknolojisinde, benzinli motor 12V elektrik sistemi ve lityum iyon bataryayla destekleniyor. Lityum iyon batarya, enerji geri kazanım sistemi sayesinde frenleme esnasında açığa çıkan enerjiyi depoluyor ve gerektiği zaman elektrik motoruna göndererek benzinli motoru destekliyor. Bu sayede benzinli motor üzerindeki yükü azaltarak yakıt tüketiminin düşmesine yardımcı oluyor ve araç daha uzun süre stop/start konumunda kalabiliyor. Türkiye pazarında C-SUV modeller arasında hafif hibrit teknolojisine sahip tek model olan yeni Qashqai, 270 Nm (CVT) ile segmentindeki en yüksek tork değerlerinden birini sunuyor.


4x4 seçeneği bulunuyor


Benzinli hafif hibrit (mild hybrid) teknolojisini 4x4 çekiş sistemiyle sunan ve bu özelliğiyle segmentindeki ilk model olan Yeni Nissan Qashqai 2022 modeli, bu sayede daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi hedefliyor. 4x4 çekiş sistemi, X-Tronic CVT şanzıman ve arka bağımsız süspansiyonla kombine ediliyor. Arkada yer alan bağımsız süspansiyon, otomobilin yol tutuşuna katkı sağlıyor ve özellikle arka koltukta oturan yolcular için maksimum konfor sunuyor.


3 sürüş modu


Yeni Nissan Qashqai 2022 modelinde “Eco”, “Standart” ve “Sport” sürüş. Odları standart olarak sunuluyor. 4x4 çekiş sistemi tercih edildiğinde özellikle ilk kalkışta kilit fonksiyonunu devreye alarak optimum çekiş sağlayan iki sürüş modu daha ekleniyor: “Off-road” ve “Kar”. Yeni X-Tronic CVT otomatik vites üzerinde, hafif hibrit (mild hybrid) teknolojisine entegre edilmek üzere çeşitli geliştirmeler yapılmış. Şanzımanın içindeki sürtünme yüzde 29 azaltılırken yapısı yüzde 14 daha kompakt hale getirilmiş. Aynı zamanda sürüş zevkini arttırmak için vites geçiş tepkileri daha sportif hale getirilmiş ve Qashqai’de ilk kez yer alan, direksiyonun arkasında bulunan vites kulakçıkları eklenmiş.“Liderliği devam ettirmek istiyoruz”


Nissan Türkiye ve Kuzey Afrika Genel Müdürü Emre Doğueri, “Nissan Qashqai 10 yıldan uzun süredir Türkiye’nin gözdesi. Şimdi baştan aşağı yenilenmiş haliyle dünya prömiyerinin ardından Türkiye’de de satışa sunuyoruz. Yeni nesil Nissan Qashqai, fark yaratan özellikleriyle segmentinde çıtayı yine yukarı taşıyacak. Özellikle dinamik ve şık çizgisini devam ettiren yeni nesil tasarımıyla yollarda hemen fark edilecek. Sahip olduğu hafif hibrit (mild hybrid) teknolojisiyle hem performans ve verimlilik konusundaki beklentileri fazlasıyla karşılayacak hem de düşük karbon emisyonu ile sürdürülebilirliğe katkı sağlayacak. Yeni nesil Nissan Qashqai’nin konforlu sürüşe katkı sağlayan birçok teknolojik donanım özellikleri ile sınıfının standartlarını yeniden belirleyeceğine ve tüketicilere benzersiz bir sürüş deneyimi sunacağına inanıyoruz. Yeni nesil Nissan Qashqai, Crossover tutkunlarının beklediğine değecek.”Fiyatı 626.000 TL’den başlıyor


Yeni Nissan Qashqai 2022 modeli, ilk etapta sadece 1.3 litrelik turbo benzinli motor, dört farklı donanım paketi (Tekna, Design Pack, Skypack, Platinum Premium) ve 4x4 çekiş sistemi seçeneğiyle 626.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Yeni Nissan Qashqai 2022 Türkiye fiyat listesi:

Yeni Nissan Qashqai 1.3 Turbo Benzinli Manuel 4x2 Tekna: 626.000 TL

Yeni Nissan Qashqai 1.3 Turbo Benzinli X-Tronic CVT 4x2 Tekna: 656.500 TL

Yeni Nissan Qashqai 1.3 Turbo Benzinli X-Tronic CVT 4x2 Design Pack: 703.500 TL

Yeni Nissan Qashqai 1.3 Turbo Benzinli X-Tronic CVT 4x2 Skypack: 727.000 TL

Yeni Nissan Qashqai 1.3 Turbo Benzinli X-Tronic CVT 4x2 Platinum Premium: 809.000 TL

Yeni Nissan Qashqai 1.3 Turbo Benzinli X-Tronic CVT 4x4 Skypack: 760.000 TL

Yeni Nissan Qashqai 1.3 Turbo Benzinli X-Tronic CVT 4x4 Platinum Premium: 842.000 TL