top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Porsche Macan 2021 bayilerde


Porsche’nin 2014 yılında ilk kez pazara sunduğu kompakt SUV sınıfındaki iddialı modeli Macan’ın tasarım, konfor, bağlanabilirlik ve sürüş dinamiklerindeki geliştirmelerle yenilenmiş hali olan Yeni Porsche Macan 2021 modeli Türkiye’de 1.673.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Yeni Macan’ı dünya lansmanından çok kısa bir süre sonra tüketicilerle buluşturduklarını söyleyen Porsche Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi; Macan, Macan S ve Macan GTS olmak üzere üç farklı versiyonun bulunduğunu belirtti.


Kadınların da tercihi


Porsche Macan modelinin pazara sunulduğu 2014 yılından bu yana elde ettiği satış rakamıyla Porsche ürün gamında önemli bir yere sahip olduğunu belirten Porsche Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi “Özellikle kadın müşterilerimizin büyük beğenisini kazanan Macan, Türkiye pazarında da kadın kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen modelimiz. Yenilenmiş haliyle de çok daha fazla ilgi göreceğini düşünüyorum.” dedi. Eskinazi, “Kadın müşterilerimiz geçmişte daha çok tasarıma bakarken, artık tasarımın yanında performans ve sportif sürüş ile de ilgileniyorlar. Macan günlük kullanım kolaylığı getirse de halen bir spor otomobil. Yeni Macan’da da bu ilginin devam edeceğini düşünüyoruz.” şeklinde bilgi verdi. Porsche Macan, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa ve Mersin’deki Doğuş Otomotiv Porsche Merkezleri’nde 1.673.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.3 farklı versiyon


Yeni Porsche Macan 2021 modeli; Macan, Macan S ve Macan GTS olmak üzere üç farklı versiyon ile satışa sunuluyor. Macan’ın giriş modeli 195 kW’lık (265 HP) güce sahip yeni geliştirilmiş, turbo beslemeli 4 silindirli motora sahip. Bu yeni motor, standart 0-100 km/s hızlanmayı 6.2 saniyede gerçekleştiriyor ve 232 km/s’lik maksimum hıza ulaşıyor. Macan S versiyonu ise 280 kW (380 HP) güç üreten 2.9 litrelik V6 çift turbo motora sahip. Otomobil 0’dan 100 km/s hıza 4.6 saniye çıkabiliyor, maksimum hızı ise 259 km. Model ailesinin en performanlı versiyonu olan Macan GTS, 2.9 litrelik V6 çift turbo motora sahip ve 324 kW’lık (440 HP) güç üretiyor. Sport Chrono paketi ile 272 km/s’lik maksimum hıza ulaşabilirken, 0-100 km/sa hıza ise 4.3 saniyede çıkıyor. Tüm motorlar 7 ileri oranlı Porsche çift kavramalı şanzımana (PDK) ve Porsche aktif dört tekerlekten çekiş sistemine (Porsche Traction Management - PTM) sahip.


Sportif dış tasarım detayları


Yeni Porsche Macan 2021 modelinin dış tasarımı daha keskin hatlara sahip. Ön kısım, gövde renginde yeniden tasarlanmış ve aracın genişliğine vurgu yapıyor. Yeni GTS modelinde burun kısmı siyahla kaplanırken, arka bölüm, bir difüzörle daha kıvrımlı bir görünüme kavuşmuş. Porsche Dinamik Aydınlatma Sistemi (Porsche Dynamic Light System (PDLS)) ile LED farlar ve Sport Design dış aynalar artık tüm modellerde standart olarak sunuluyor.Dijitalleşen iç tasarım


Yeni Porsche Macan’ın iç tasarımı Porsche’nin yeni tasarım dilini yansıtıyor. Düğmeler artık yerini dokunmatik yüzeylere bırakmış. Açık biçimde düzenlenmiş kontrol modülünün ortasında yeni ve daha kısa olan vites bulunuyor. Gösterge panelinin üstünde bulunan analog saat de artık standart ekipman olarak yerini alıyor. Macan, Porsche Communication Management’ın (Porsche İletişim Yönetimi) 10.9 inç’lik full HD dokunmatik ekranından veya ses komutlarıyla kontrol edilebilen birçok çevrimiçi işlevi standart donanım olarak sunmaya devam ediyor. Ayrıca yeni çok işlevli direksiyonla 911 modelinin GT Sport direksiyonuna yer veriliyor.

Anasayfa: Video Player