• Emre Anamur

Yeni Range Rover Evoque 1.5 Plug-In-Hybrid Türkiye’de


Yeni Range Rover Evoque 1.5 Plug-In-Hybrid (Şarj edilebilir hibrit) modeli 936.130 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu. Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Land Rover’ın premium kompakt SUV’u yeni Range Rover Evoque, Plug-In Hybrid versiyonuyla Türk tüketicisinin beğenisine sunuldu. Performanslı sürüş keyfini, yakıt tasarrufu ve vergi avantajıyla birleştiren Yeni Range Rover Evoque 1.5 Plug-In-Hybrid, 300 HP güç sunarken, 100 kilometrede WLTP verilerine göre ortalama sadece 1.4 litre yakıt tüketim değerine sahip. Gücünü dört tekerleğe birden ileten 1.5 litrelik Plug-In-Hybrid motor, aracı 6.4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırabiliyor. WLTP verilerine göre yalnızca elektrikle 66 kilometre gidebilen yeni Range Rover Evoque Plug-In-Hybrid’in pilleri 32 kW DC şarj ünitesiyle 0’dan yüzde 80 doluluk oranına 30 dakikada ulaşıyor. Kompakt yapısı ve son nesil teknolojileriyle şehir hayatına mükemmel bir uyum sağlayan yeni Range Rover Evoque, Plug-In-Hybrid teknolojisi sayesinde sıkışık trafikte içten yanmalı motorunu çok daha az çalıştırarak yakıt tasarrufuna yardımcı oluyor.

3 sürüş modu

Yeni Range Rover Evoque Plug-In-Hybrid şehirde ya da uzun yolda seçilebilen üç farklı sürüş moduyla ihtiyaç duyulan performansı sunuyor. “Hybrid” modunda elektrik motorundan ve benzinli motordan gelen güç, otomatik olarak birleştirilirken motorun çalışma prensibi sürüş koşullarına ve bataryada kalan şarja uyumlu hale geliyor. Sessiz ve emisyonsuz sürüş isteyenler ise tamamen elektrikle yol alınabilen “EV” modu tercih edebiliyor. “Save” modunda ise araç, akünün şarjını çok fazla tüketmeyerek içten yanmalı motora ana güç kaynağı olarak öncelik veriyor.

Piller kokpitin alt kısmında

Yeni Range Rover Evoque, plug-in hybrid teknolojisini barındıracak şekilde tasarlanan Land Rover’ın “Premium Transverse Mimarisi” kullanılarak üretildi. Premium Transverse Mimarisi sayesinde bataryalar, iç mekandan ödün vermeden kabin tabanının altında akıllıca saklanabiliyor. Arka koltukların altına yerleştirilen ve içten yanmalı motoru destekleyen 15 kWs lityum iyon batarya, 12’li yedi adet 50 Ah modül halinde düzenlenen 84 prizmatik hücreden oluşuyor. 6 mm kalınlığındaki çelik alt koruma sayesinde yeni Range Rover Evoque Plug-In-Hybrid, her türlü araziyle başa çıkabilirken bataryasını da gelecek darbelerden korumuş oluyor.217 ödül aldı

Bugüne kadar 772.000’den fazla küresel satış rakamına ulaşan ve 217'den fazla uluslararası ödül alan Range Rover Evoque, SE donanım paketinden itibaren standart olarak sunulan ClearSight dikiz aynası sayesinde kullanıcılara benzersiz bir kolaylık sunuyor. Dikiz aynasının tek bir hareketle yüksek çözünürlüklü ekran haline gelmesini sağlayan sistem, 50 derecelik açıyla hem daha geniş bir görüş alanı hem de daha yüksek bir çözünürlük sunuyor. Yeni Range Rover Evoque, Terrain Response özelliğiyle 30,6 derecelik ayrılma açısı sağlarken araçta standart olarak bulunan “Yokuş İniş Kontrolü”, “Düşük Çekişte Kalkış” gibi özelliklerle zorlu sürüş koşullarının üstesinden kolaylıkla geliyor. Daha sezgisel bir sürüş deneyimi sağlayan yeni Range Rover Evoque’da akıllı telefon entegrasyonu için Apple CarPlay özelliğine sahip 10 inç dokunmatik Touch Pro Duo ekranı standart olarak sunuluyor. Yeni Range Rover Evoque Plug-In-Hybrid’de standart olarak sunulan “Hava Kalite Sensörü” ve “Hava İyonizer Teknolojisi” zararlı partikülleri tespit ederek iç mekandaki hava kalitesinin bozulmasını önlerken, daha konforlu bir sürüşe yardımcı oluyor.

Gelişmiş güvenlik sistemleri

Land Rover’ın yeni “Premium Transverse Mimarisi” üstünde geliştirilmiş olmasıyla üst düzey yolcu güvenliği sunan yeni Range Rover Evoque, Acil Fren Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Sürücü Yorgunluk Takip Monitörü gibi sistemlere standart olarak yer vererek trafik kazalarının azaltılmasına yardımcı oluyor. 
 

İLETİŞİM

İstanbul / Turkey

  • youtube
  • instagram
  • twitter
  • facebook
  • linkedin
Citroen_c4_kasim_anonymous_boyutlar-300x250.png
HONDA_ACCORD.jpg