top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Volkswagen Golf 8 2021 satışa sunuldu


Yeni Volkswagen Golf 8 2021 modeli, 223.500 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye yollarına çıktı. Böylece, yine bir mart ayında, 1974 yılında Wolfsburg’daki montaj hattından inen ilk nesille başlayan bir başarı hikayesinin sekizinci nesli Türkiye’de satışa sunulmuş oldu. Yedi nesil boyunca, 36 milyonu aşkın satış rakamına ulaşmayı başaran Avrupa’nın çok tercih edilen otomobili unvanına sahip Golf, aynı zamanda ilk kompakt hatchback otomobil olarak segmentinin de yaratıcısı. Pazara sunulduğu ilk günden itibaren Volkswagen markasının ana modellerinden biri olan Golf, artık dijital ve akıllı…


TSI ve eTSI motorlara sahip


Yeni Volkswagen Golf 8 2021 modeli, önceki nesillerde olduğu gibi pazara sunulduğu an itibarıyla segment standartlarını bir üst seviyeye çıkaran özelliklere sahip olma iddiasını taşıyor. Özellikle, zamansız ve her döneme uyum sağlayan tasarımı, yeni nesil verimli motor seçenekleri, dijitalleşen iç mekanı ve yenilenen birinci sınıf sürücü destek sistemleriyle yine bu segmentin en önemli oyuncusu olduğunu gösterecek. Türkiye’de satışa sunulan motor yelpazesinde benzinli (TSI) ve hafif hibrit teknolojisiyle desteklenen eTSI (mild hibrit) motorlar bulunuyor. 3 silindirli 110 HP’lik TSI ve mild hibrit teknolojisine sahip (eTSI) motorun yanı sıra, 150 HP gücüne sahip (eTSI) mild hibrit teknolojisi içeren benzinli motor seçenekleriyle satışa sunulan Yeni Volkswagen Golf 8 2021 modelinin fiyatları 223.500 TL ile 398.500 TL arasında değişiyor. Yeni Volkswagen Golf 8 2021 Türkiye fiyat listesini bu haberin en alt kısmında bulabilirsiniz.Golf 7 Türkiye’de 210.000 adetten fazla sattı


Golf modelinin Türkiye’de satışına 1994 yılında başladıklarını söyleyen Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Gino Bottaro, “Satışa sunduğumuz günden bu yana 210.000’den fazla Golf’ü tüketicilerle buluşturduk” dedi. Bottaro, “Golf hem segmentinin yaratıcısı hem de lideri. 2013 senesinde kompakt hatchback segmentinin en çok tercih edilen otomobili haline gelen Golf, bu unvanını selefinin pandemi sebebiyle sadece yarım yıl satıldığı 2020 senesine kadar korudu. Aylık bazda baktığımızda yüzde 58’lere ulaşan segment payı Golf’ün ne kadar beğenilen bir model olduğunu gösteriyor” diye sözlerine devam etti. Yeni Golf’ün planlanan süreden daha geç pazara sunulmasına rağmen, satış anlamında arayı kapatacak güce sahip olduğunu söyleyen Bottaro, “Golf, ikonik hale gelmiş zamansız bir model. Tamamen dijitalleşen iç mekanı, ilerici teknolojileri ve sürdürülebilir mobilite yaklaşımıyla yeni Volkswagen Golf 8 2021 modeli, markanın başarısına katkı sağlamaya devam edecek” dedi.Tasarımdaki Golf geleneği devam ediyor


Satışa sunulduğu ilk günden itibaren tüm nesillerinde gündelik kullanımı, zamansız tasarımıyla birleştiren Golf, geleneğini sekizinci nesilde de bozmuyor. İşlevsel anlamda yakaladığı atılım, tasarımsal anlamda da kendini gösteriyor. Yenilenen far tasarımı ile çok daha modern ve agresif bir görüntüye bürünen Golf; yeni ön ve arka tampon, radyatör ızgarasını takip eden dört çizgili kaput tasarımı ve C sütununa kadar devam eden omuz çizgisiyle bugüne kadar üretilen en iddialı ve aerodinamik olarak en ileri seviyeye getirilmiş nesil olarak karşımıza çıkıyor. Geleneksel aydınlatma teknolojisinin yerini alan led teknolojisine sahip aydınlatmalar, sekizinci nesil Golf'ün baskın ve belirgin stil unsurlarından biri haline geliyor.


Sessiz ve konforlu sürüş


Volkswagen mühendisleri sade, dinamik ve akıcı bir tasarımla, sürtünme katsayısını 0,275’e indirerek, yeni Volkswagen Golf 8 2021 modelinin son derece aerodinamik bir yapıya kavuşmasını sağlamışlar. Bu yapı, karşıdan esen rüzgarda dahi hava direncinden kaynaklı sürtünmeyi minimuma indirerek daha sessiz ve konforlu bir sürüşü de beraberinde getiriyor.


Yeni dijital kokpit ve mobilite


Gelişen teknolojiyle birlikte karmaşıklığın arttığı günümüzde yeni Volkswagen Golf 8 2021 modeli, sezgisel ve pratik kullanıma imkan tanıyor. Neredeyse tümü dijitalleşen iç mekanı, dokunmatik ve touch slider'larla kumanda edilen fonksiyonları sayesinde Golf 8, hiç olmadığı kadar dijital bir dünya sunuyor. Yeni Golf Mk 8’de standart olarak sunulan Dijital Kokpit'te 10 inç’lik dijital gösterge paneli “Active Info Display” ve 8,25 inçlik Bilgi & Eğlence Sistemi dikkat çekiyor. Bunların yanı sıra far grubu, klima ve radyo ayarları tamamen dokunmatik özelliğe sahip “touch button”lar ve “touch slider”larla yapılabiliyor. “Touch slider” özelliğiyle sıcaklık ve ses kontrollerine hızlı ve sezgisel erişim sağlanabilirken Bilgi & Eğlence Sistemi altında yer alan dokunmatik tuşlarla ek klima işlevlerine, destek sistemlerine, otomobilde bulunan donanıma bağlı olarak, sürüş modlarına ve park asistanlarına doğrudan erişim sağlanıyor. Aydınlatma, görüş fonksiyonları ve sunroof hareketleri için de ayrı dokunmatik kontrol panelleri bulunuyor. Kısacası, Yeni Volkswagen Golf 8 2021 modelinde direksiyon üstündeki kumanda düğmeleri hariç neredeyse tüm fonksiyonlar dijital olarak kontrol edilebiliyor.Modular Transverse Matrix'in (MQB) en son versiyonu


2012 yılında pazara sunulan Golf 7, Volkswagen markasının MQB platformunda ürettiği ilk model olarak hafızalara yer etti. O tarihten itibaren, dünya çapında önemli satış rakamlarına ulaşan birçok Volkswagen modeli bu esnek teknik matrise dayalı olarak üretiliyor. Başlangıç noktasını Golf 7’nin oluşturduğu bu atılımın devamı da Golf 8’de başarılı bir şekilde görülüyor.


Yeniden yapılandırılmış donanım seviyeleri


Yeni Golf’ün standart donanım seçenekleri de tamamen yenilendi. Daha önceki Golf modelinde sunulan Midline Plus, Comfortline ve Highline donanım seçeneklerinin yerini Impression, Life ve Style'ın yanı sıra sportif R-Line versiyonu alıyor. En baz donanım seviyesinden itibaren sunulan zengin donanım seçenekleri arasında; led ön ve arka far grubu, led sinyaller, full dijital innovation kokpit, anahtarsız çalıştırma, tam otomatik klima “Climatronic” ve 16 inç alüminyum alaşım jantlar yer alıyor. Life donanım seviyesinde; anahtarsız giriş, ısıtmalı direksiyon ve ön yolcu koltukları, geri görüş kamerası, 10 renkli iç ambiyans aydınlatması, 3 bölgeli tam otomatik klima “Climatronic”, kablosuz şarj özelliği ve app-connect gibi özellikler öne çıkıyor. Style donanım paketinde; alüminyum alaşım jantlar 17 inç’e yükseliyor. Ayrıca led farlar artık performans özelliği kazanırken, ön farlardan Volkswagen logosuna kadar uzanan dekoratif led şerit ve içeride 30 renkli ambiyans aydınlatmasıyla Golf tam bir görsel şölen sunuyor. “Side Assist” kör nokta uyarı sistemi ise sürüş güvenliğini arttırıyor. R-Line ise Golf efsanesinin geldiği son noktayı temsil eden en özel donanım paketiyle, sürücünün sportif sürüş deneyimine odaklanıyor. İçeride, dokunmatik tuşlarıyla "R" logolu progresif direksiyon, R-Line özel tasarım spor koltukları, alüminyum pedallar ve siyah tavan döşemesi; dışarıda ise "R-Line" özel tasarım ön ve arka tamponlar, 17 inçlik Valencia jantlar ve ön radyatör ızgarasındaki R logosu öne çıkıyor. Sofistike sesi, rafine ve zarif tasarımı, 10 hoparlör ve 480W çıkış gücüne sahip Harman Kardon ses sistemi ise Yeni Golf’te sunulan opsiyonel yeni özelliklerden biri olarak dikkat çekiyor.


Yarı otonom sürüş destek sistemleri


Yeni Volkswagen Golf 8 2021 modelinde standart olarak sunulan zengin donanım seviyesine ek olarak yolculukları çok daha güvenli ve konforlu hale getiren Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist” ilk defa ve isteğe bağlı olarak sunuluyor. Sistem dur-kalk trafikten 210 km/s hıza kadar, çok fonksiyonlu sürüş destek sistemleri kamerasını ve gelişmiş mesafe sensörlerini kullanarak hem başka araçlarla güvenli takip mesafesini koruyor, hem de şeritte kalmanıza yardımcı oluyor. “Kapasitif Direksiyon” simidi sayesinde sürücüye sadece ellerini hafifçe direksiyonun sensörlerle donatılmış kısmında tutmak kalıyor. Touareg, Passat ve yeni Tiguan’dan sonra Golf 8’de opsiyonel olarak sunulan bir diğer özellik de “IQ.LIGHT LED Matrix” far sistemi. Dinamik uzun far asistanı “Dynamic Light Assist” özelliğiyle bağımsız led segmentleri, Matrix teknolojisi sayesinde gerektiği şekilde bölgesel olarak açılıp kapanabiliyor. Sürüş sırasında uzun farlar yanarken, dış sensör tarafından karşıdan gelen araç algılanarak gerekli led segmentleri kendiliğinden kapatılıyor; böylece diğer araç sürücülerinin gözünü kamaştırmadan güvenli biçimde uzun görüş mesafeli sürüş sağlanıyor.


Renkli Ek Bilgilendirme Ekranı “Head up Display”


8’nci nesil Volkswagen Golf’te öne çıkan bir diğer yenilikse, ön cama yansıyan renkli ek bilgilendirme ekranı “Head up Display”. İsteğe bağlı olarak Golf’te ilk defa tercih edilebilen bu özellik sayesinde sürücünün gözünü yoldan ayırmadan sürüş bilgilerine ulaşabilmesi sağlanıyor. Ayrıca, kişiselleştirilebilir ana menü ekranına sahip 10 inç’lik dokunmatik Discover Pro Radyo Navigasyon sistemi de kablosuz App Connect özelliğiyle opsiyonel olarak sunuluyor.


eTSI hafif hibrit teknolojisi


Yeni Volkswagen Golf 8 2021 modelinde 7 ileri DSG şanzımanla kombine edilen eTSI motor sistemi, temelde 48 Volt’luk lityum iyon bataryaya sahip 9.4 kW gücünde bir elektrik motoruyla destekleniyor. Yüzde 10’a kadar daha az karbondioksit salımı ve maliyetsiz ekstra güç sayesinde düşük yakıt tüketimi sağlayan sistem Golf 8’de bulunan sürdürülebilir teknolojilerin en önemlisi.


Yeni Volkswagen Golf 8 2021 test videosu yakında Anamur Medya YouTube kanalında olacak!


Yeni Volkswagen Golf Mk 8 2021 fiyat listesi:Комментарии


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya

Yeni elektrikli BMW iX2 eDrive20 M Sport 2024 ve yeni X2 sDrive20i M Sport 2024 Test

Anamur Medya
Yeni elektrikli BMW iX2 eDrive20 M Sport 2024 ve yeni X2 sDrive20i M Sport 2024 Test
Yeni elektrikli BMW iX2 eDrive20 M Sport 2024 ve yeni X2 sDrive20i M Sport 2024 Test

Yeni elektrikli BMW iX2 eDrive20 M Sport 2024 ve yeni X2 sDrive20i M Sport 2024 Test

16:09
Videoyu Oynat
Yeni Elektrikli MINI Countryman E 2024 Test / Emre Anamur

Yeni Elektrikli MINI Countryman E 2024 Test / Emre Anamur

16:09
Videoyu Oynat
Yeni Opel Frontera 2024 Shorts / Crossland öldü, yaşasın Frontera!

Yeni Opel Frontera 2024 Shorts / Crossland öldü, yaşasın Frontera!

00:50
Videoyu Oynat
Jeep Avenger 2024 Test Emre Anamur

Jeep Avenger 2024 Test Emre Anamur

28:23
Videoyu Oynat
Ford E-Transit Van 2024 Test / Elektrikli yeni Ford Transit test sürüşü

Ford E-Transit Van 2024 Test / Elektrikli yeni Ford Transit test sürüşü

23:49
Videoyu Oynat
Lexus LBX 1.5 Hybrid e-CVT 2024 Test Sürüşü / Emre Anamur ve Bahadır Bektaş

Lexus LBX 1.5 Hybrid e-CVT 2024 Test Sürüşü / Emre Anamur ve Bahadır Bektaş

16:58
Videoyu Oynat
Makyajlı Opel Corsa F 1.2 130 HP Turbo Benzinli Otomatik Ultimate 2024 Test / Emre Anamur

Makyajlı Opel Corsa F 1.2 130 HP Turbo Benzinli Otomatik Ultimate 2024 Test / Emre Anamur

21:17
Videoyu Oynat
Ford Model A 1928 inceleme / Emre Anamur & Alp Armutlu & Kurtuluş Kollukçu

Ford Model A 1928 inceleme / Emre Anamur & Alp Armutlu & Kurtuluş Kollukçu

18:21
Videoyu Oynat
Anasayfa: Gallery

İLETİŞİM

İstanbul / Turkey

  • youtube
  • instagram
  • twitter
  • facebook
  • linkedin
bottom of page