top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Volkswagen Tiguan 2020 bayilerde


Yeni Volkswagen Tiguan 2020 modeli 435.000 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye yollarına çıktı. Avrupa’nın en çok satan SUV modeli VW Tiguan, geçen yıl 911.000 adetlik satışa ulaşmıştı. Makyajlanan otomobilde 1.5 litrelik turbo benzinli ve 2.0 litrelik turbo dizel motor seçenekleri bulunuyor.

Yenilenen ön tasarım

Yeni Volkswagen Tiguan 2020 modelinin dış tasarımında en dikkat çekici unsurların başında yeni led farların bulunduğu tamamen güncellenmiş ön görünüm geliyor. 4509 mm uzunluğa, 1839 mm genişliğe ve 1665 mm (4MOTION: 1675 mm) yüksekliğe sahip olan makyajlı Tiguan, daha güçlü göründüğü ifade edilen, daha yüksek konumlandırılmış ve genişletilmiş ön radyatör ızgarasına sahip. Far grubuyla entegre, krom çıtalarla zenginleştirilmiş bu radyatör ızgarası tasarımı ve hemen altında yine bir krom çıtaya sahip tampon çizgileriyle Tiguan, çok daha sportif bir görünüm sunmayı hedefliyor. Yeni Volkswagen Tiguan’ın tasarımındaki sportif detaylar, 17-20 inç arası değişen boyutlara sahip alüminyum alaşım jantlarla güçlendiriliyor ve aracın arka kısmında da devam ediyor. Merkeze konumlanmış yeni Volkswagen logosu, biraz daha aşağıya inildiğinde yeni alt arka krom çıta ve trapez formundaki egzoz çıkışlarıyla tamamlanıyor. Arkadan gelen trafiğin dikkatini daha erken çekebilmek için keskin bir animasyonla yanan fren lambaları ve dinamik led sinyaller, artık hem daha modern hem de daha fonksiyonel.

Yeni donanım seviyeleri

Yeni Volkswagen Tiguan 2020 modelinin standart donanım seçenekleri yeniden yapılandırıldı: Life, Elegance ve R-Line olmak üzere 3 farklı versiyonla satışa sunulan modelin tüm donanım seviyeleri, önceki eşdeğer versiyonlara göre zenginleştirilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Volkswagen Tiguan 2020 modelinde baz donanım seviyesi olan Life versiyonunda led ön farlar, üç bölgeli dokunmatik klima “Climatronic”, yeni çok fonksiyonlu deri direksiyon, hız sabitleyici, 8 inç ekrana sahip son nesil Composition Media bilgi-eğlence sistemi, App-Connect gibi üstün donanım özellikleri standart olarak sunuluyor. Elegance ve R-Line donanım seviyelerinde standart olarak sunulan, interaktif ve akıllı aydınlatma modlarına sahip olan, Volkswagen’in en gelişmiş aydınlatma sistemi IQ LIGHT – LED Matrix Farlar; farklı yol ve sürüş koşullarına göre otomatik olarak farklı aydınlatma fazlarına geçiş yapabiliyor. Tek farda bulunan 24 adet led’den oluşan bu matris modül, isteğe bağlı olarak sunulan Dinamik Far Asistanı sayesinde direksiyon açısı, hız, karşıdan gelen araç, yaya trafiği ve hava koşullarına bağlı olarak bağımsız kontrol edilebiliyor. Elegance donanım seviyesinde bulunan diğer standart özelliklerin başında 9,2 inç diyagonal ekranlı dijital kokpit, 30 renkli ambiyans aydınlatma, kolay açılır/kapanır bagaj kapağı (Easy open / close), panoramik cam tavan, ısıtmalı ön koltuklar /deri direksiyon, 18 inç alüminyum alaşım jantlar ve gümüş tavan rayları bulunuyor. R-Line donanım seviyesinde bunlara ek olarak; çok fonksiyonlu dokunmatik deri direksiyon, 19 inç “Valencia” alüminyum alaşım jantlar, kapı içi deri kaplamalar, “R-Line” logolu deri ve kumaş koltukların yanı sıra güçlü tampon tasarımına eklenen ve R-Line tarzını yansıtan krom “C” formlu çıtalar dikkat çekiyor. Ayrıca yeni Volkswagen Tiguan 2020 modelinde akıllı telefon uygulamalarının kablosuz entegrasyonunu sağlayan Discover Pro navigasyon sistemine entegre olarak “Apple CarPlay” ve “Android Auto” fonksiyonlarının kullanıldığı “App-Connect Wireless” da ilk kez opsiyonel olarak sunuluyor. Bir başka yenilik olan yüksek kalitede ses deneyimi sunan Harman Kardon'un 480-watt'lık ses sistemi de Yeni Tiguan’da opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.Dijitalleştirilmiş klima kumandası

Life donanım seviyesinden itibaren tüm Tiguan modellerinde üç bölgeli dokunmatik klima " Climatronic" bulunuyor. Orta konsolda, klima kontrol fonksiyonları için yepyeni bir dokunmatik panel bulunuyor. Dokunmatik yüzeylere ek olarak, havalandırma ve ısı ayarları için bulunan “touch sliderlar” artık döner tuş ve düğmelerin işlevlerini yerine getiriyor. Yeni Tiguan’ın sahip olduğu sezgisel kontrol metotlarından olan ve standart olarak sunulan Harekete Duyarlı Kontrol “Gesture Control” ile menü geçişleri basit jestlerle sağlanabiliyor. Dijital teknolojilerinin yanı sıra Tiguan’ın iç mekânı da çok yönlülüğü, geniş ve ferah alanı ile dikkat çekiyor. Özellikle 18 cm ileri-geri kaydırılabilir arka koltukları sayesinde bu ferahlık çok net bir şekilde hissediliyor. Kaydırılabilir ve katlanabilir koltukları sayesinde modelin bagaj kapasitesi 615-1655 litre arasında geniş bir hacim sunuyor. Elegance ve R-Line seviyelerinde standart olarak sunulan panoramik cam tavan da bu ferahlığı en üst seviyeye taşıyor.

Yeni renk seçenekleri

Yeni Volkswagen Tiguan 2020 modeli “Günbatımı Mavisi”, “Mercan Kırmızı”, “Yunus Grisi”, “Kızıl Kahve” ve “Aytaşı Gri” olmak üzere 5’i yeni toplam 11 farklı renk seçeneği ile satışa sunuluyor.İki motor seçeneği

Yeni Volkswagen Tiguan 2020 modeli Türkiye’de 1.5 TSI ve 2.0 TDI olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunuldu. 1.5 TSI turbo benzinli motor ACT (Aktif Silindir Yönetimi) sayesinde 5.6 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi sunuyor. 7 ileri DGS şanzımanla kumanda edilen motor, gücünü ön tekerleklere aktarıyor. 2.0 TDI turbo dizel motor ise yüksek torkuyla dikkat çekiyor. 7 ileri DSG şanzımanla kumanda edilen motor, gücünü 4MOTION sistemi sayesinde dört tekerleğe birden aktarıyor.

Yeni Volkswagen Tiguan 2020 fiyat listesi:

Yeni Volkswagen Tiguan 1.5 TSI ACT DSG Life: 435.000 TL

Yeni Volkswagen Tiguan 1.5 TSI ACT DSG Elegance: 486.300 TL

Yeni Volkswagen Tiguan 1.5 TSI ACT DSG R-Line: 518.400 TL

Yeni Volkswagen Tiguan 2.0 TDI SCR DSG Elegance: 724.700 TL

Yeni Volkswagen Tiguan 2.0 TDI SCR DSG R-Line: 775.200 TL

Commenti


Anasayfa: Video Player