top of page
Anasayfa: Welcome
Anasayfa: Blog2
  • Yazarın fotoğrafıEmre Anamur

Yeni Opel Crossland 2021 satışa sunulduYeni Opel Crossland 2021 modeli Türkiye’de 216.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Opel Türkiye, 11 Şubat 2021 tarihinde sanal ortamda düzenlenen bir basın toplantısıyla hem markanın yeni kurumsal kimliğinin detaylarını açıkladı hem de makyajlanarak adındaki “X” sonekini atan Yeni Opel Crossland 2021 modelinin lansmanını gerçekleştirdi.


Yeni Opel kimliği


Yeni Opel; sade, yalın, modern tasarımı ve fazlalıklardan arındırılmış marka kimliğiyle ayrışıyor. Opel’in tasarım felsefesindeki değişiklik, yeni modellerinde “Vizör” ve “Pure Panel” gibi sade öğelerle temsil edilirken marka kimliğinde ise daha keskin logo, yazı tipinde tercih ettiği daha yalın karakterler ve markayı temsil eden çarpıcı sarı renkle özdeşleştirilmiş. Opel, markadaki bu yenilenmeyi, bir marka detoksu uygulaması olarak tanımlıyor. Pure Panel kokpitle kullanıcıları, abartılı teknolojik arayüzler ve karmaşık düğmelerden uzak, sürücü odaklı, sadeleştirilmiş bir sürüş deneyimi bekliyor.


Crossland yollarda


Almanya’da geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Yeni Opel Crossland 2021 modeli, Türkiye’de Aralık ayında satışa sunuldu. Yeni Opel’in ilk temsilcisi olan model, Ocak ayında segmentinin lideri oldu ve iddiasını şimdiden kanıtladı. Yeni Opel Crossland 2021 modeli, şık tasarım ve esnek kullanımı bünyesinde birleştiren küçük bir crossover. Yeni model, vizörlü yeni marka yüzüne, arkada merkezi model ismi uygulamasına, geniş iç mekana ve 520 litreye kadar bagaj hacmine sahip.

Opel’in yeni yüzü: Vizör

Aracın önünü enlemesine kaplayan Opel Vizör, otomobile daha geniş bir görünüm kazandırıyor. Markanın efsanevi “Şimşek” logosu keskin bir şekilde merkezde yer buluyor. Tasarım anlamında rakiplerinden ayrışmasını sağlayan vizör tasarımı, 2020'ler boyunca diğer Opel modellerinde de kullanılacak ve tasarım imzası olacak. Arkadan bakıldığında, yeni koyu renkli arka stop lambaları dikkat çekiyor. Bunlar Opel’e özgü kanat aydınlatma tasarımını güçlendiriyor. Stoplar arasında gelen siyah renkli şerit, Yeni Opel Crossland 2021 modelinin daha geniş ve daha güçlü görünmesini sağlıyor.“Daha yalın bir marka oluyoruz”


Opel’in yeni kurumsal kimliğini ve bunun ilk örneği olan yeni Opel Crossland’i değerlendiren Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, “Dünyamız değişiyor. Hayatlarımızı sadeleştirdiğimiz ve özümüze döndüğümüz bir dönem yaşıyoruz. Opel olarak biz de özümüze dönüp daha saf ve yalın bir marka oluyoruz, tamamen yenileniyoruz. Müşterilerimiz 2021’den itibaren daha modern bir Alman markası ile karşılaşıyor olacak. Artırdığımız müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini, yapılacak olan dijitalizasyon ve yenilenen marka kimliği yatırımlarıyla 2022 sonuna kadar tüm bayilerimizde devreye alacağız. Bugün ise Türkiye tanıtımını gerçekleştirdiğimiz yeni Opel Crossland, Opel’in yenilenen yüzünün Türkiye’deki ilk temsilcisi olduğu için markamız adına büyük önem taşıyor. Opel’in Türkiye’de satacağı her iki araçtan birinin SUV segmentinden olmasını hedefliyoruz. Ocak ayında segmentinin lideri olan yeni Opel Crossland, bu hedefimiz doğrultusunda markamızın önemli oyuncularından biri olacak” dedi. 2021'e önemli hedeflerle girdiklerini vurgulayan Alpagut Girgin sözlerine şöyle devam etti “Geçtiğimiz yıl uyguladığımız başarılı stratejilerin gerçek sonuçlarını; 50.000 adet üzerinde satış ve yüzde 6.6 pazar payıyla 2021 yılında taçlandıracağız. Bu sayede marka sıralamasını altıncı olarak tamamlamayı planlıyoruz."


4 donanım seçeneği


Yeni Opel Crossland 2021 modeli ülkemizde dört donanımla satılıyor: Bunlar Essential, Edition, Elegance ve Ultimate. Otomobilin tüm versiyonlarda standart olarak sunulan led ön farları, gece sürüşlerini daha güvenli ve daha keyifli hale getiriyor. Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu 7 inç’lik renkli dokunmatik ekrana sahip multimedya bilgi-eğlence sistemi, gelişmiş bağlanabilirlik özelliklerine sahip. Edition donanımından itibaren standart olarak gelen AGR sertifikalı ergonomik sürücü koltuğu, tüm yolculuklarda önemli ölçüde artırılmış konfor sunuyor. Ön ve arka park sensörü, geri görüş kamerası, park etme stresini ortadan kaldırıyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırmanın yanı sıra gelişmiş park pilotu gibi özellikleri arayanlar için Elegance donanımı öne çıkıyor. Üst seviye konfor için Crossland Ultimate devreye giriyor. Ürün gamının en üst noktasını oluşturan versiyon, birçok marka ve modelde opsiyon listesinde yer alan ileri teknoloji, konfor ve güvenlik özelliklerini standart olarak sunuyor. Alcantara koltuk döşemesi ve 180 derecelik panoramik geri görüş kamerası öne çıkan özelliklerden bazıları. Ultimate donanımında ayrıca 8 inç’lik renkli dokunmatik ekrana sahip Multimedya Navi Pro bilgi-eğlence sistemi de standart olarak yer alıyor. Hem sürücü hem de ön yolcu için sunulan AGR onaylı ergonomik koltuklar, ayarlanabilir ısıtma özelliği ile araç içi konforu artırıyor. Isıtmalı koltukların yanı sıra ısıtmalı direksiyon simidiyle de üst segment rakiplerini zorluyor.Benzinli ve dizel motorlar


Yeni Opel Crossland 2021 modeli, bağımsız olarak ileri-geri hareket eden ve yatırılabilen arka koltuklarıyla ileri seviyede esnek bir kullanım sunuyor. 60/40 oranında bölünen iki parça koltuklar, 150 milimetreye kadar kızaklar üzerinde ileri-geri kaydırılabiliyor. Böylece bagaj alanı 410 litreden sınıfının en iyi değeri olan 520 litreye kadar çıkıyor. Arka koltukların katlanmasıyla bagaj hacmi 1255 litreye kadar ulaşıyor. Yeni Opel Crossland müşterileri, yüksek verimlilik seviyesine sahip yılın motoru ödüllü 1.2 litre benzinli ve yine yüksek verimlilik sağlayan 1.5 litre dizel arasında seçim yapabiliyor. Benzinli motor 130 HP, dizel motor ise 120 HP güç üretiyor. Motorlar Euro 6d emisyon normunu karşılıyor.

Ekstra güvenli otoyol deneyimi

Sportif karakterli sürücüler, Alman mühendislerin Crossland’in şasisinde yaptığı iyileştirmelerden keyif alacaklar. Rüsselsheim’daki mühendisler, McPherson tipi ön süspansiyon ve torsiyon kollu arka aks için amortisörleri yeniden ayarladılar. Daha hassas bir sürüş sağlayan orta sertlikteki direksiyonla birlikte Yeni Opel Crossland 2021 modelinin şasisi, konfor ile dinamizm arasında benzersiz bir denge sunmayı hedefliyor ve otoyol hızlarında daha dengeli bir sürüş sağlıyor. Yeni Opel Crossland 2021 modeli, IntelliGrip ile gelişmiş sürüş dinamikleri ve ekstra güvenlik sunuyor. Uyarlanabilir çekiş kontrol sistemi, her türlü yüzeyde optimum çekiş ve denge sağlıyor. Bunların yanında, şerit ihlali uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, aktif acil frenleme sistemi gibi gelişmiş sürüş destek sistemlerine ve zengin donanım seviyesine sahip olan yeni Opel Crossland, tüm koşullarda güvenliği ön planda tutuyor.


Yeni Opel Crossland 2021 modeli fiyat listesi:Comments


Anasayfa: Video Player

Anamur Medya

Yeni Skoda Octavia 1.5 TSI 150 HP DSG 2024 Test / Emre Anamur

Anamur Medya
Yeni Skoda Octavia 1.5 TSI 150 HP DSG 2024 Test / Emre Anamur
Yeni Skoda Octavia 1.5 TSI 150 HP DSG 2024 Test / Emre Anamur

Yeni Skoda Octavia 1.5 TSI 150 HP DSG 2024 Test / Emre Anamur

24:48
Videoyu Oynat
Yeni Hyundai Kona Elektrik Advance 156 HP Otomatik 4x2 2024 Test / Emre Anamur

Yeni Hyundai Kona Elektrik Advance 156 HP Otomatik 4x2 2024 Test / Emre Anamur

24:31
Videoyu Oynat
Alfa Romeo Junior Veloce 280 HP 2024 Test / Performans canavarını geliştirildiği pistte kullandım!

Alfa Romeo Junior Veloce 280 HP 2024 Test / Performans canavarını geliştirildiği pistte kullandım!

28:56
Videoyu Oynat
Yeni Peugeot E-5008 GT 210 HP 2024 Test / Emre Anamur

Yeni Peugeot E-5008 GT 210 HP 2024 Test / Emre Anamur

24:17
Videoyu Oynat
Fiat Egea Cross Limited 1.6 Dizel Otomatik 2024 Test / Emre Anamur

Fiat Egea Cross Limited 1.6 Dizel Otomatik 2024 Test / Emre Anamur

20:56